Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 13.8.2020, 10.01
286852(+2741)testovaných
2739(+49)infikovaných
1939(+55)vyliečených
31(+0)úmrtí
Aktualizácia: 13.8.2020, 10.01 štatistiky vo svete viac informácií
23. 04. 2020 12:28 | PEZINOK, BANSKÁ BYSTRICA/TASR

FOTOGALÉRIA: Pozrite si, ako testujú v novom odberovom mieste v Pezinku a v domove seniorov

V Pezinku vás otestujú aj ako samoplatcov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Michal Svítok
Ilustračná snímka
V Pezinku pribudlo mobilné odberové miesto na ochorenie COVID-19.
V Pezinku pribudlo mobilné odberové miesto na ochorenie COVID-19.

V Pezinku je od štvrtka dostupné testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus. V meste totiž zriadili mobilné odberové miesta. Testovať sa budú môcť aj samoplatci, a to dvakrát týždenne v utorky a štvrtky.

"Po schválení žiadosti mesta Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a Ministerstvom zdravotníctva SR bude koncom apríla v Pezinku možné aj bezplatné testovanie," spresnilo mesto. Bezplatné testovanie bude len pre ľudí s COVID Passom, ktorým súčasne Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) zaslalo SMS, že sa majú dostaviť na odber.

"Keďže po vyhodnotení ich zdravotnej indikácie (údajov, ktoré uviedli vo formulári na korona.gov.sk) im to nariadil hlavný regionálny hygienik. Ide o takzvaných indikovaných pacientov, preto majú testovanie zadarmo," vysvetlil mestský úrad.

Na svojom webe i na sociálnej sieti zároveň verejnosť informuje, kedy je potrebné sa dať otestovať na COVID-19, čo je COVID Pass a ako funguje, kde je možné sa dať otestovať i ako funguje mobilné odberové miesto v Pezinku.

Čítajte tiež: Laborantka o zákulisí testovania: Výter z nosa je nepríjemný, chlapi aj plačú.

Vo veľkom testujú aj v Banskej Bystrici v domove sociálnych služieb na Uhlisku.

Mesto Banská Bystrica začala s testovaním všetkých zamestnancov zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Banská Bystrica, vrátane terénnych pracovníkov a opatrovateliek.

Dohodol sa na tom primátor Ján Nosko so spoločnosťou MEDIREX, ktorá zabezpečí testovanie na koronavírus COVID-19 bezplatne prostredníctvom mobilných odberových zariadení na troch miestach.

TIP: Prečítajte si, čo presne je potrebné urobiť pred vyšetrením na COVID-19.

Komentáre ( 0)