Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 27.2.2021, 10.222
2046571(+8839)testovaných
308083(+1815)pozitívnych
251983(+0)vyliečených
7189(+114)úmrtí
303242(+1754)zaočkovaných
Aktualizácia: 27.2.2021, 10.222 štatistiky vo svete viac informácií
05. 05. 2020 17:07 , článok bol aktualizovaný 05. 05. 2020 17:29 | NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza, TASR

Taxikárov čakajú novinky. Viacerí sa sťažujú, že im nikto nepovedal presné podmienky

Z tlačovej besedy, ktorú zvolal premiér Matovič, sa dozvedeli len to, že zákazník má sedieť v zadnej časti a má byť oddelený od vodiča.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Sadnúť si len dozadu, mať rúško a najlepšie aj rukavice. To je usmernenie pre zákazníkov taxi služieb. Horšie to majú vodiči. Tí sa síce tešia, že v stredu môžu začať pracovať, no na druhej strane stále nevedia, čo všetko musia v aute mať.

Dispečeri, vodiči, ale aj majitelia taxi služieb bojovali o prežitie. Niektorí už nemali ani na jedlo. Čakali na deň D, kedy im opäť dovolia voziť klientov. Stane sa tak zajtra (6. mája).

Tak ako oni, tak aj zákazníci sa musia pripraviť na novinky. Z tlačovej besedy, ktorú zvolal premiér Matovič, sa dozvedeli len to, že zákazník má sedieť v zadnej časti a má byť oddelený od vodiča.

Viac v reportáži Mareka Šilhavíka:

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Taxislužby a prepravné platformy sa pripravujú na obnovu prevádzky

Uber už informoval o tom, že v stredu obnovuje UberX a Comfort v Bratislave, kde pre Uber jazdia len licencovaní taxi vodiči. Spoločnosť vodičom poskytne bariéry oddeľujúce ich od zákazníkov.

Spoločnosť Bolt deklarovala, že na situáciu je pripravená. "To, ako by mohli ochranné prvky v autách vyzerať, sme vedeli už dopredu, keďže v ostatných štátoch, v ktorých pôsobíme, sme spustili kategóriu Bolt Protect. Táto kategória ponúka možnosť prepravy, kde sú vodič a cestujúci pri jazde oddelení plastovou stenou tak, ako je to navrhnuté v druhej vlne opatrení pre taxislužby," poznamenal country manažér spoločnosti Bolt pre Slovensko Eduard Suchánek.

Bolt podľa jeho slov pripravil vodičom k výrobe ochrannej steny praktický návod a odporúča im, aby pri jazde aj po nej auto vetrali a dezinfikovali. Vďaka platbám priamo v aplikácii zároveň nedochádza k priamemu kontaktu vodiča a cestujúceho.

Cestujúci by však podľa Suchánka mali mať možnosť vybrať si, či chcú ísť v aute s ochranným štítom alebo bez neho. "Samozrejme však budeme rešpektovať vydané nariadenia a jazdiť necháme len tých vodičov, ktorí nám dodajú fotografie vozidla s ochrannými prvkami," ubezpečil.

Spoločnosť Hopin je o niečo opatrnejšia, poukazuje na nedostatočné informácie o podmienkach fungovania. "Už dlhší čas sa snažíme, aby sme od prvého dňa spustenia taxislužieb do prevádzky boli pripravení a poskytli našim zákazníkom maximálne bezpečnú prepravu. Naša iniciatíva získať viac informácií vopred ako pred samotným zverejnením nariadenia bola márna," skonštatoval pre TASR Martin Baran z Hopinu.

Komentáre ( 0)