Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 12.7.2020, 9.37
229789(+960)testovaných
1901(+8)infikovaných
1493(+0)vyliečených
28(+0)úmrtí
Aktualizácia: 12.7.2020, 9.37 štatistiky vo svete viac informácií
29. 05. 2020 06:16 | RÍM/TASR

Školy sa v Taliansku otvoria v septembri, deti budú nosiť rúška

Vláda začala tento mesiac s uvoľňovaním opatrení.

Talianska vláda začala s uvoľňovaním opatrení.
Talianska vláda začala s uvoľňovaním opatrení. Foto: TASR/AP Photo/Luca Bruno

Talianska ministerka školstva Lucia Azzolinová sľúbila vo štvrtok večer študentom, že sa v septembri budú môcť vrátiť do školských lavíc. Informovala o tom agentúra AP. Azzolinová vo verejnoprávnej televízii RAI povedala, že školopovinné deti v celom Taliansku od septembra budú opäť počúvať "školské zvonenie". Dodala pritom, že žiaci starší ako šesť rokov, budú musieť na tvárach nosiť ochranné rúška a od svojich spolužiakov udržiavať bezpečný odstup.

Školy sa v Taliansku zatvorili ešte začiatkom marca v rámci preventívnych obmedzení prijatých na zamedzenie šírenia nového koronavírusu. Práve Taliansko bolo v rámci Európy prvotným ohniskom nákazy koronavírusu.

Tamojšia vláda tento mesiac začala s uvoľňovaním opatrení, a to v nohých odvetviach každodenného života. Otvoriť sa už mohli napríklad múzeá, reštaurácie, bary, knižnice i obchody.

To však neplatí pre talianske školy ktoré ostatnú zatvorené až do konca akademického roka. Jedinú výnimkou majú v tomto smere študenti posledného ročníka stredných škôl. Tí sa do školy vrátia 17. júna, aby absolvovali ústne maturitné skúšky.

 

Komentáre ( 0)