Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 9.8.2020, 9.33
278962(+1068)testovaných
2596(+30)infikovaných
1864(+3)vyliečených
31(+0)úmrtí
Aktualizácia: 9.8.2020, 9.33 štatistiky vo svete viac informácií
04. 06. 2020 06:34 | LONDÝN/TASR

Ďalší vplyvný člen britskej vlády mal pozitívny test na COVID-19

Ochorel minister podnikania Alok Sharma.

Alok Sharma
Alok Sharma Foto: TASR/Pippa Fowles/10 Downing Street via AP

Ďalší vplyvný člen britskej vlády mal pozitívny test na nový koronavírus - minister podnikania Alok Sharma. Choroba COVID-19 sa uňho prejavila v Dolnej snemovni britského parlamentu, informovala v stredu tlačová agentúra AP.

Sharma sa začal zle cítiť, keď mal prejav o návrhu zákona o riadení podniku a platobnej neschopnosti. Absolvoval preto test a potom odišiel domov do izolácie, uviedol jeho úrad.
Na COVID-19 ochorelo v marci a apríli niekoľko britských vysokopostavených predstaviteľov a ministrov - najvážnejšie to postihlo premiéra Borisa Johnsona, ktorý strávil tri noci na jednotke intenzívnej starostlivosti v londýnskej nemocnici.

V stredu bolo vidieť, ako si Sharma v parlamente utiera čelo. Bolo to deň po tom, čo zákonodarcovia schválili ukončenie systému hlasovania na diaľku, ktoré im umožňovalo počas prísneho obmedzenia pohybu pracovať z domu.

Vláda tvrdila, že členovia parlamentu by mali byť pre ľudí príkladom a vrátiť sa na pracovisko, keďže ostrovná krajina postupne uvoľňuje obmedzenia zavedené so zámerom zastaviť šírenie nového koronavírusu. Okolo rozsiahlej neogotickej budovy parlamentu platí nariadenie udržiavať odstup.

Komentáre ( 0)