Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 7.5.2021 , 10.16
+362pozitívnych

Celkovo
385022
+6995testovaných

Celkovo
2704901
+301pozitívnych
AG
Celkovo
378644
+26úmrtí

Celkovo
11946
-77hospitalizovaní

Celkovo
1 117
+21333zaočkovaných
Celkovo
0netrebavyplnat
+9219zaočkovaných
1. dávkou
Celkovo
1176143
+12114zaočkovaných
2. dávkou
Celkovo
564317
Aktualizácia: 7.5.2021 , 10.16 štatistiky vo svete viac informácií
09. 06. 2020 11:09 , článok bol aktualizovaný 09. 06. 2020 11:46 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Všetci žiaci a stredoškoláci sa môžu vrátiť do škôl, zmeny sa týkajú aj škôlkarov

Niektoré začnú platiť už o pár dní.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Všetci žiaci základných i stredných škôl sa budú môcť vrátiť na posledný týždeň školského roka do lavíc. Oznámili to po rokovaní krízového štábu premiér Igor Matovič a rezortný šéf Branislav Gröhling.

„Verím, že od pondelka 22. júna využijú čas na to, aby sa po mimoriadnej situácii stretli, porozprávali. Budú mať čas aj na to, aby vrátili učebnice, prevzali si vysvedčenie, porozprávali sa a poďakovali učiteľom. Určite nebudeme odporúčať žiadne skúšanie ani testovanie," vyhlásil minister s tým, že budú odporúčať prevzatie vysvedčení na školskom dvore.

Zmeny opatrení v školstve.
Zmeny opatrení v školstve. Foto: Ministerstvo školstva
 

Matovič avizoval, že od stredy 10. júna bude možné otvorenie aj centier voľného času. Základné umelecké školy budú môcť od tohto dátumu začať vyučovať klasicky, nie už len individuálne, ako to bolo doteraz.

Nové opatrenia týkajúce sa rúšok a karantény nájdete v našom článku

Zmeny pre škôlkarov a školákov

Od pondelka (15. 6.) sa zrušia počty žiakov v materských školách i žiakov v 1. až 5. ročníkov základných škôl. Od tohto dňa bude prevádzka škôl stanovená na desať hodín, doteraz to bolo deväť. "Ruší sa povinné meranie teploty, po novom je to formou odporúčania a bude náhodné," povedal minister školstva.

Ruší sa aj prehlásenie zákonného zástupcu o zdravotnom stave dieťaťa pre materskú školu. V platnosti však stále ostáva vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti dieťaťa.

Zmeny opatrení v školstve.
Zmeny opatrení v školstve. Foto: Ministerstvo školstva
 

Ruší sa aj zákaz konania školských hromadných podujatí, ako sú napríklad školské besiedky, dodržiavať sa však majú nariadenia hlavného hygienika. Zrušený bude aj desaťminútový limit na zotrvanie zákonného zástupcu v priestore školy.

Podľa ministra sa však odporúča minimalizovať ich čas zotrvania v priestoroch školy. Gröhling poznamenal, že manuál k novej prevádzke škôl bude zverejnený na webe rezortu školstva. Rodičia, ktorí sa rozhodnú neposlať deti v júni do škôl, majú aj naďalej právo poberať OČR dávku.

Minister školstva Branislav Gröhling ukazuje vzor oznamu na MŠ.
Minister školstva Branislav Gröhling ukazuje vzor oznamu na MŠ. Foto: Úrad vlády SR
 

Pridáva sa však nová podmienka, a to zverejnenie oznamu o tom, za akých podmienok dieťa, respektíve žiak nemôže vstúpiť do školy. Tento zoznam podľa ministra školstva musí byť umiestnený na vchodových dverách školy.

Ministerstvo školstva všetky zmeny, ktoré sa týkajú situácie po koronavíruse, zverejní na svojom webe.

 

Komentáre ( 0)