+49pozitívnych Celkovo
392537
+6965testovaných Celkovo
3128228
+14pozitívnych
AG
Celkovo
387492
+2úmrtí Celkovo
12536
0hospitalizovaní Celkovo
83
+9933zaočkovaných
Celkovo
0netrebavyplnat
+3651zaočkovaných
1. dávkou
Celkovo
2252724
+6282zaočkovaných
2. dávkou
Celkovo
1953077
Aktualizácia:
29.7.2021 , 10.18
Aktualizácia: 29.7.2021 , 10.18 štatistiky vo svete viac informácií
26. 06. 2020 12:26 | KRÁSNO NAD KYSUCOU/TASR

Ďalšie opatrenia pre koronavírus. Krásno nad Kysucou musí uzavrieť školy aj škôlku

V Nemocnici Bánovce opäť zakázali návštevy pacientov na všetkých lôžkových oddeleniach.

Zatvorená Stredná odborná škola drevárska a stavebná v Krásne nad Kysucou.
Zatvorená Stredná odborná škola drevárska a stavebná v Krásne nad Kysucou. Foto: TASR

Krízový štáb mesta Krásno nad Kysucou v okrese Čadca nariadil od pondelka (29. 6.) zatvorenie Základnej školy na Mládežníckej ulici, Materskej školy na Lesníckej ulici a školských zariadení.

Podľa informácií na internetovej stránke mesta je dôvodom zhoršujúca sa epidemiologická situácia a nárast pozitívnych osôb s ochorením COVID-19.

Materskú školu na Lesníckej ulici by mali opäť otvoriť od 13. júla. Krízový štáb odporučil zrušiť športové podujatia a znížiť počet športovcov na jednom mieste v prípade tréningov. Ďalej zrušiť kultúrne podujatia, nenavštevovať detské ihriská, obmedziť pohyb občanov po cyklotrase, obmedziť stretávanie sa v skupinách na verejnosti a používať ochranné rúška a dezinfekčné prostriedky.

"Mesto Krásno nad Kysucou chce poprosiť občanov, aby nenavštevovali úrady a využívali možnosti elektronického vybavovania. Zároveň ide o preventívne opatrenia, preto žiadame občanov, aby sa správali disciplinovane k prijatým opatreniam a dodržiavali všetky hygienické nariadenia," uvádza mesto na internetovej stránke.

Čítajte tiež: Čadca sa stáva novým epicentrom, pribudlo tam ďalších sedem prípadov nákazy

"Nárast nových prípadov regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) očakával, pretože hygienici aktívne vyhľadávajú osoby, ktoré prišli do kontaktu s potvrdenými prípadmi ochorenia COVID-19, a dávajú ich testovať. Veľká časť pozitívnych prípadov je v epidemiologickej súvislosti s počiatočnými potvrdenými prípadmi ochorenia COVID-19 a zväčša sú to rodinné kontakty. Zaznamenané sú však aj importované prípady zo zahraničia," dodala hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

Pripomenula, že RÚVZ v Čadci neodporúča usporadúvanie hromadných podujatí v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto.

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou zavádzajú opatrenia aj v okrese Bánovce nad Bebravou. Nemocnica Bánovce od piatka (26.6.) opätovne dočasne zakázala návštevy pacientov na všetkých tamojších lôžkových oddeleniach. Vedenie zdravotníckeho zariadenia tak reagovalo na aktuálnu epidemiologickú situáciu v okrese v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Za zriaďovateľa nemocnice o tom informovala Ivana Popluhárová.

V bánovskom okrese za posledný týždeň potvrdili troch pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19, z toho dvoch za štvrtok (25.6.).

Komentáre ( 0)