Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 2.3.2021 , 11.06
+2077pozitívnych
PCR
Celkovo
311002
+10854testovaných PCR

Celkovo
2060990
+2552pozitívnych
AG
Celkovo
287329
+118úmrtí

Celkovo
7388
+34hospitalizovaní

Celkovo
4042
+13343zaočkovaných
Celkovo
458108
+4398zaočkovaných
1. dávkou
Celkovo
315557
+8945zaočkovaných
2. dávkou
Celkovo
142551
Aktualizácia: 2.3.2021 , 11.06 štatistiky vo svete viac informácií
01. 07. 2020 12:20 | VEĽKÁ BRITÁNIA/tvnoviny.sk, lm

Muž sa zázračne vyliečil z koronavírusu po šiestich týždňoch v kóme

Victor upadol do kómy, nebol schopný prijímať potravu, dýchali zaňho prístroje a počas kómy stratil 38 kíl svojej váhy.

Ilustračný záber
Ilustračný záber Foto: Shutterstock / Halfpoint

V kóme strávil šesť týždňov, počas ktorých lekári jeho rodine naznačili, že by sa mali pripraviť na najhoršie. Päťdesiatsedemročný Victor McCleary z anglického Worchesteru sa však po 65 dňoch z koronavírusu zázračne vyliečil, píše DailyMail.

Než sa Victor nakazil koronavírusom, pracoval ako stavbár. Bol silný, takmer vôbec nebýval chorý a za posledných 17 rokov nevynechal jediný deň v práci. Prvé príznaky Covidu-19 začal Victor pociťovať koncom marca. So snúbenicou Helen sa preto rozhodli pre dvojtýždňovú karanténu.

Keď začal mať Viktor problémy s dýchaním a vysoké teploty, Helen mu zavolala záchranku. Podľa vlastných slov ho priebeh ochorenia vystrašil. „Čakal som, že to bude niečo ako prechladnutie alebo chrípka,“ povedal. Po svojej skúsenosti s ochorením však Victor varuje ľudí, aby brali koronavírus vážne.

Victor upadol do kómy, nebol schopný prijímať potravu, dýchali zaňho prístroje a počas kómy stratil 38 kíl svojej váhy. „Úplne som zoslabol. Keď som sa prebral z kómy, pamätám si, ako som sa pozeral na svoje telo a pomyslel som si, že som musel prežiť autonehodu. Bolo to akoby mi niekto ukradol telo, bol som len kosť a koža,“ opísal prvé momenty po prebratí z kómy.

Za svoje vyliečenie vďačí lekárom a sestričkám z nemocnice Worcestershire Royal Hospital, kde bol hospitalizovaný. Ani po prebratí z kómy však nemal Victor vyhraté. Opäť sa musel učiť sedieť, stáť a chodiť, sestričky ho kŕmili prostredníctvom trubice a jeho obličky boli v zlom stave. Zoslabnuté telo potrebovalo ďalšie dni na zotavenie, a tak ho previezli do nemocnice v Birminghame, kde absolvoval rehabilitácie.

Počas toho, ako bol Victor v kóme, prišla jeho snúbenica Helen pre koronu o otca. Napokon ju lekári varovali, aby sa na najhoršie pripravila aj pri Victorovi. „Helen toho prežila naozaj veľa, ja som bol v nemocnici, jej otec zomrel, zároveň sa nám narodil vnuk Noah,“ prezradil Victor. „Muselo to byť pre ňu ako na húsenkovej dráhe, napriek tomu bola stále silná kvôli mne a rodine.“

Victora hnevajú zábery z britských pláží, kde sa stovky Britov vybrali užiť si slnečné dni aj napriek pretrvávajúcej pandémii. „Ľudia potrebujú o tom vedieť viac. Ani ja som si nemyslel, že by sa mi také niečo mohlo stať, bol som predsa silný a zdravý. Môj odkaz pre všetkých je, aby brali tento vírus vážne, pretože môže zabíjať. Prosím, nevyužite túto šancu,“ uzavrel Victor.

Komentáre ( 0)