Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 4.8.2020, 9.35
267117(+1320)testovaných
2368(+14)infikovaných
1771(+25)vyliečených
29(+0)úmrtí
Aktualizácia: 4.8.2020, 9.35 štatistiky vo svete viac informácií
03. 07. 2020 11:28 | TEXAS/tvnoviny.sk, lm

Párty ich vyšla draho. Po festivale testovali pozitívne na koronavírus stovky tínedžerov

Zdravotnícki pracovníci sa teraz snažia vypátrať všetkých ľudí, ktorí prišli do kontaktu s návštevníkmi festivalu, aby ich mohli testovať a zabrániť tak prípadnému prenosu vírusu.

Ilustračný záber
Ilustračný záber Foto: Shutterstock / Monkey Business Images

Čakali na výsledky testov na Covid-19, no aj tak riskovali a ohrozili stovky ďalších. V americkom štáte Texas pozitívne testovali na koronavírus približne 300 tínedžerov, ktorí si ani v čase pandémie neodpustili návštevu festivalu, píše CNN.

Niekoľko návštevníkov sa ešte pred začatím podujatia podrobilo testom na prítomnosť ochorenia Covid-19. Hoci v čase jeho konania ešte nemali výsledky, aj tak sa ho zúčastnili a ohrozili ďalších návštevníkov. Výsledky mnohých z nich nepotešili, viacerým totiž koronavírus potvrdili.

Úrady preto vyzývajú všetkých, ktorí sa festivalu zúčastnili, aby sa podrobili testom a následne zostali v domácej karanténe. „Počet nakazených pravdepodobne ešte stúpne, pretože to bola naozaj veľká párty,“ uviedol Sandy Cox, starosta mesta Lakeway, kde sa festival konal.

V meste doposiaľ evidovali 105 prípadov, z ktorých je aktívnych už len 50. Úrady však očakávajú, že sa toto číslo rapídne zvýši.

Zdravotnícki pracovníci sa teraz snažia vypátrať všetkých ľudí, ktorí prišli do kontaktu s návštevníkmi festivalu, aby ich mohli testovať a zabrániť tak prípadnému prenosu vírusu. Mesto už pre nich zriadilo aj špeciálne testovacie miesto na klinike.

Komentáre ( 0)