Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 14.8.2020, 10.06
289590(+2738)testovaných
2801(+62)infikovaných
1944(+5)vyliečených
31(+0)úmrtí
Aktualizácia: 14.8.2020, 10.06 štatistiky vo svete viac informácií
05. 07. 2020 07:48 | MEXIKO/TASR

Mexiko hlási rekodné čísla. Prekonalo už aj Francúzsko

Je piatou najviac postihnutou krajinou od začiatku pandémie.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: AP Photo/Marco Ugarte

Počet úmrtí na koronavírusovú chorobu COVID-19 v Mexiku prevýšil v sobotu 30-tisíc. Krajina v počte obetí prekonala Francúzsko a stala sa piatou najviac postihnutou od začiatku pandémie, pokiaľ ide o bilanciu mŕtvych, informovala agentúra AP.

Mexické úrady oznámili 523 ďalších úmrtí na nákazu novým koronavírusom za uplynulý deň, čím jej celkový počet obetí stúpol na 30 366. Počet potvrdených infikovaných v Mexiku vzrástol o takmer 6 000 na celkovo 251 165, čo je približne na úrovni Španielska, ktoré má ôsmy najvyšší počet prípadov nákazy.

V sobotu tiež približne 200 pouličných predavačov nakrátko zablokovalo viaceré hlavné ulice v centre metropoly Mexiko s požiadavkou, aby im umožnili znova predávať tovar.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Chodníky historického centra sú obvykle plné predavačov, ktorí si rozložia svoj tovar na stojany alebo deky. Od marca však mesto takéto neformálne obchodovanie zakázalo a uzavrelo väčšinu etablovaných podnikov v tejto štvrti, aby zamedzilo šíreniu nového koronavírusu.

Úrady tento týždeň umožnili čiastočné znovuotvorenie centra, hoci počet prípadov nákazy naďalej rastie. V piatok však toto povolenie zrušili po tom, ako v niektorých obchodoch hlásili nedostatočné hygienické opatrenia. Iných častí mesta sa zrušenie uvoľňovania v centre netýka.

Najviac nových prípadov bolo na Floride

Spojené štáty zaznamenali za posledných 24 hodín viac ako 43.700 ďalších prípadov nákazy novým koronavírusom, vyplýva z údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa k sobotňajšiemu večeru miestneho času. Celkový počet potvrdených infikovaných v krajine sa tým zvýšil na takmer 2,84 milióna.

Z priebežne aktualizovanej bilancie tejto univerzity tiež vyplýva, že v USA hlásili za uplynulý deň ďalších 252 úmrtí na COVID-19, čím počet obetí v krajine od začiatku pandémie stúpol na 129 657.

Koronavírus v USA
Koronavírus v USA Foto: TASR/AP
 

Nové údaje prišli po troch dňoch rekordne vysokých počtov nových prípadov, z ktorých najviac - 57 683 - zaevidovali v piatok.

Nižšie čísla by podľa AFP mohli súvisieť s menším počtom hlásení počas národného sviatku Dňa nezávislosti, ktorý USA slávia 4. júla.

Pravdepodobne budeme mať liečebné a/alebo vakcínové riešenie dlho pred koncom tohto roka

Najvyššie denné nárasty potvrdených nových prípadov v sobotu oznámili štáty Florida (11.445) a Texas (8258), kde naďalej pribúdajú počty pacientov s COVID-19 v nemocniciach, informovala agentúra AP.

Spojené štáty sú krajinou, ktorú koronavírusová pandémia zasiahla najťažšie, a to v počte prípadov nákazy i počte úmrtí.

Prezident Donald Trump v sobotu znova obvinil Čínu zo zatajovania informácií o novom koronavíruse, čo podľa neho umožnilo rozšírenie nákazy po celom svete, vyzdvihol však americkú "vedeckú brilantnosť".  "Pravdepodobne budeme mať liečebné a/alebo vakcínové riešenie dlho pred koncom tohto roka," vyhlásil.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.


Komentáre ( 0)