Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 2.8.2020, 9.35
265031(+585)testovaných
2344(+7)infikovaných
1742(+0)vyliečených
29(+0)úmrtí
Aktualizácia: 2.8.2020, 9.35 štatistiky vo svete viac informácií
06. 07. 2020 19:13 | BRATISLAVA/TV Markíza

Ozval sa nám nahnevaný divák. Ten opisuje, ako Slováci pri návrate obchádzajú karanténu

Špekulantmi sa ministerstvo zahraničných vecí zaoberá.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Ozval sa nám divák žijúci vo Veľkej Británii, pretože je sklamaný zo správania Slovákov vracajúcich sa aktuálne domov. Tomáš žije vo Veľkej Británii už viac ako desať rokov.

V apríli plánoval ísť domov za rodinou. Pre pandémiu ich už neobjal viac ako desať mesiacov. O to viac ho nahnevalo, že Slováci, ktorí sa aktuálne vracajú domov, klamú. Vraj priletia do susednej krajiny a na hraniciach tvrdia, že v Anglicku neboli.

„Robia to štýlom, že pôjdem do Poľska, Maďarska alebo do Česka. Následne vezmem auto alebo niekto po mňa príde a bez problémov prekročím hranice. Takisto sa vyhýbajú päťdňovej karanténe a ohrozujú životy na Slovensku. Dozvedáme sa to z Facebooku od známych, ktorých tu máme," opisuje Tomáš.

Na Slovensku Veľkú Britániu berú ako zdravotne nie bezpečnú krajinu, ktorá patrí medzi najrizikovejšie v súvislosti s ochorením COVID-19.

Špekulantmi sa ministerstvo zahraničných vecí zaoberá. Bude to vraj aj jedna z dôležitých tém pri stretávaní konzília epidemiológov.

Podľa štátneho tajomníka Martina Klusa je potrebné exemplárne trestať tých, ktorí obchádzajú nariadenia Úradu verejného zdravotníctva.

Klus prosí o pomoc aj verejnosť. Ak viete o konkrétnom porušovateľovi, odporúča informovať ministerstvo zahraničných vecí alebo políciu.

Viac v reportáži Zuzany Gadušovej.

 

Celé dnešné Televízne noviny si môžete pozrieť na markizaplus.sk

Komentáre ( 0)