Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 10.8.2020, 9.33
279526(+564)testovaných
2599(+3)infikovaných
1866(+2)vyliečených
31(+0)úmrtí
Aktualizácia: 10.8.2020, 9.33 štatistiky vo svete viac informácií
07. 07. 2020 14:40 | LONDÝN/TASR

Dlho im to nevydržalo: Viaceré anglické puby opäť zatvorili po objavení nákazy

Johnson upozornil, že vláda môže nariadiť uzavretie niektorých oblastí krajiny.

V Anglicku otvorili puby
V Anglicku otvorili puby Foto: TASR/AP

Viacero pohostinstiev v rôznych častiach Anglicka museli znovu uzavrieť po tom, ako sa medzi ich zákazníkmi objavil nový koronavírus. Stalo sa tak len niekoľko dní po ich opätovnom otvorení, ktoré bolo súčasťou uvoľňovania epidemiologických opatrení, informovala v utorok agentúra DPA.

Krčma v meste Burnham-on-Sea v juhozápadnej časti Anglicka na Facebooku napísala, že zatvorila svoju prevádzku z dôvodu pozitívneho testu zákazníka na COVID-19. Obdobné rozhodnutia prijali z rovnakých dôvodov aj majitelia pubov v grófstve West Yorkshire a v juhoanglickom Gosporte.

Bary a reštaurácie v Anglicku sa mohli v sobotu znovu otvoriť po viac než troch mesiacoch obmedzení súvisiacich s pandémiou nového koronavírusu.

 

Polícia počas víkendu viacerým pohostinstvám v Londýne a ďalších mestách prikázala, aby zatvorili svoje prevádzky po tom, ako ich vonkajšie priestory zaplnili ľudia. Mnohí z návštevníkov zjavne nedodržiavali pravidlá v oblasti dodržiavania rozstupov.

Britský premiér Boris Johnson upozornil, že vláda môže nariadiť uzavretie niektorých oblastí krajiny, ak ľudia nebudú rešpektovať spoločenský odstup v znovuotvorených puboch, kaviarňach a reštauráciách.

Komentáre ( 0)