Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 29.11.2020, 10.03
1073571(+7536)testovaných
105733(+1100)pozitívnych
64197(+2103)vyliečených
816(+18)úmrtí
Aktualizácia: 29.11.2020, 10.03 štatistiky vo svete viac informácií
09. 07. 2020 10:59 | RIO DE JANEIRO/TASR

Nepoučiteľný Bolsonaro: Dal si dole rúško a oznámil, že má COVID-19. Novinári sú v karanténe

Údajne chcel, aby fotografi a kameramani mohli nasnímať jeho tvár, aby bolo vidno, že sa má dobre.

Bolsonaro na tlačovej konferencii.
Bolsonaro na tlačovej konferencii. Foto: reprofoto:Reuters

Brazílskym novinárom, ktorí robili rozhovor s nakazeným prezidentom Jairom Bolsonarom, nariadil ich zamestnávateľ samoizoláciu, kým nebudú mať negatívny test na koronavírus SARS-CoV-2. Informovala o tom agentúra Reuters.

Bolsonaro v utorok oznámil, že bol pozitívne testovaný na koronavírus. Urobil tak pred skupinou novinárov, ktorí boli v jeho tesnej blízkosti, teda bez dodržania odborníkmi odporúčanej minimálnej vzdialenosti jedného až dvoch metrov.

Neskôr prezident od novinárov odstúpil a sňal si z tváre rúško - údajne chcel, aby fotografi a kameramani mohli nasnímať jeho tvár, aby bolo vidno, že sa má dobre.

Televízne stanice CNN Brasil, Record TV a štátom prevádzkovaná spoločnosť Brazil Communications Company (EBC) vo svojich vyhláseniach uviedli, že redaktorom následne dočasne nariadili samoizoláciu.

 

Reportéri Record TV a EBC sa budú môcť vrátiť do práce až vtedy, keď budú mať negatívny test na koronavírus. CNN Brasil neuviedla, aké pokyny dala svojmu štábu.

Zväz novinárov pre federálny dištrikt, v ktorom sa nachádza aj hlavné mesto Brazília, vyzval médiá, aby pozastavili rozhovory a kontakty novinárov s Bolsonarom. Prezident už osobné vystúpenia zrušil, pokračovať bude v režime videokonferencií.

Napriek vývoju epidemiologickej situácie v Brazílii sa Bolsonaro neustále snaží epidémiu bagatelizovať, keď ju označuje za banálnu chrípku. Je aj proti odporúčaniam epidemiológov týkajúcim sa fyzických kontaktov ľudí i reštrikciám vo výrobe a podnikaní, ktoré považuje za príliš škodlivé pre ekonomiku.

Novým koronavírusom sa v Brazílii doteraz infikovalo viac ako 1,6 milióna ľudí a vyše 66.000 ich zomrelo na respiračné ochorenie COVID-19 spôsobené novým koronavírusom.

Samotný Bolsonaro v stredu prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámil, že sa má "veľmi dobre" a má len mierne symptómy ochorenia, čo pripísal užívaniu antimalarického preparátu hydroxychlorochín - zatiaľ netestovanému na liečbu COVID-19.

Komentáre ( 0)