Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 11.8.2020, 9.32
280980(+1454)testovaných
2615(+16)infikovaných
1874(+8)vyliečených
31(+0)úmrtí
Aktualizácia: 11.8.2020, 9.32 štatistiky vo svete viac informácií
10. 07. 2020 12:42 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Zoznam bezpečných krajín! Británia naň zaradila štáty s tisíckami mŕtvych, no Slovensko chýba

Rezort diplomacie situáciu rieši, rozhodnutie padne v pondelok.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Veľká Británia nezaradila Slovensko na zoznam bezpečných krajín v súvislosti s koronavírusom. Krajina v piatok (10. 7.) zverejnila zoznam 59 krajín, ktorej občania nemusia po príchode na ostrovný štát absolvovať dvojtýždňovú karanténu. Okrem nás na zozname nie je ani USA, informuje portál ct24.cz.

V zozname, naopak sú naši susedia z V4, ako aj Rakúsko, ale aj Austrália, Francúzsko, Taliansko, Nemecko, Španielsko a Turecko.

TIP: Na hraniciach sa možno zdržíte. Polícia chystá veľkú akciu

Opatrenie na 14-dňovú karanténu platilo plošne od 8. júna, rezort britskej diplomacie bude zoznam priebežne prehodnocovať.

Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus pre tvnoviny.sk potvrdil, že situáciou sa rezort diplomacie zaoberá a stanovisko poskytne po pondelkovom (13. 7.) rokovaní vlády a zasadnutí konzília odborníkov.

Mapa krajín.
Mapa krajín. Foto: TV Markíza
 

V slovenskom zozname menej rizikových krajín sú v súčasnosti: Austrália, Belgicko, Cyprus, Česká republika, Čína, Dánsko, Estónsko, Faerské ostrovy, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Holandsko, Írsko, Island, Japonsko, Južná Kórea, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko a Taliansko. Veľká Británia v ňom nie je.

Ak niekto v ostatných 14 dňoch navštívil krajinu, ktorá sa nenachádza na tomto zozname, je povinný prihlásiť sa na príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva, zotrvať v domácej izolácii a podrobiť sa testu na koronavírus.

Komentáre ( 0)