Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 26.2.2021, 10.03
2022001(+12065)testovaných
303420(+2645)pozitívnych
251983(+0)vyliečených
6966(+107)úmrtí
297496(+3104)zaočkovaných
Aktualizácia: 26.2.2021, 10.03 štatistiky vo svete viac informácií
13. 08. 2020 11:32 , článok bol aktualizovaný 13. 08. 2020 18:02 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASRR

Kto sú dnešní infikovaní pacienti? Opäť sa nevyplatilo cestovanie

Úrady verejného zdravotníctva vyzývajú na zodpovedné správanie.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: AGEL SK a.s.

Za uplynulý deň pribudlo na Slovensku 49 pacientov s novým koronavírusom. Podľa údajov z regionálnych úradov verejného zdravotníctva bol najvyšší počet zaznamenaný v okresoch Košice (12), Vranov nad Topľou (10) Bratislava 1-5 (8), Prešov (3), Stropkov (3) a Trenčín (3).

Vo Vranove nad Topľou zakázali regionálni hygienici hromadné kultúrne a športové podujatia.

Zvýšený počet infikovaných v Košicach má na svedomí import Slovákov zo zahraničia. Tieto osoby svoj príchod dopredu úradom ohlásili a do vykonania testov boli v domácej izolácii, v ktorej, keďže majú pozitívne testy na ochorenie COVID-19, aj zostávajú.

Najvyššie dnešné čísla

„Rovnaká situácia je aj v okrese Stropkov, kde sa osoby pri návrate zo zahraničia iniciatívne nahlásili regionálnemu úradu a po celý čas zotrvali v domácej izolácii a s nikým neprišli do kontaktu," uviedol tamojší regionálny úrad verejného zdravontíctva.

Druhý najvyšší počet zaznamenali vo Vranove nad Topľou. Jedna pani mala pozitívny test po príchode zo susednej Českej republiky. „Zvyšní pacienti sú vo vzájomnej epidemiologickej súvislosti s už potvrdenými prípadmi v okrese Prešov," povedala regionálna hygienička Vranova nad Topľou Ľudmila Rosierová.

Prečítajte si aj: Ukrajina zaznamenala rekordný prírastok prípadov nákazy koronavírusom

Úrad nariadil úzkym kontaktom domácu izoláciu a testovanie na ochorenie COVID-19 a pokračuje v epidemiologickom vyšetrovaní. „Aktuálne sme zakázali návštevy v domovoch dôchodcov.," doplnila. V podvečer sa mesto rozhodlo zakázať aj športové ma kultúrne podujatia. V okrese bude počet infikovaných pravdepodobne stúpať, desiatky vzoriek sú zatiaľ bez výsledkov.

Tretí najvyšší počet pacientov nahlásil Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave. Bližšie informácie zatiaľ neposkytol, aktuálne vykonáva viaceré epidemiologické vyšetrovanie.

Zvyšné nahlásené prípady

Z troch prípadov, ktoré vo svojej územnej pôsobnosti zaznamenal Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove, bol jeden úzky kontakt už potvrdeného prípadu ochorenia COVID-19, v dvoch prípadoch ešte pokračuje epidemiologické vyšetrovanie.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Trenčíne zaznamenal tri nové potvrdené prípady ochorenia COVID-19 v súvislosti s rodinnou oslavou. Epidemiológovia zabezpečujú všetky potrebné protiepidemické opatrenia, úzkym kontaktom nariaďujú izoláciu a testovanie na ochorenie COVID-19, píše Úrad verejného zdravotníctva SR na sociálnej sieti.

Komentáre ( 0)