Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 19.10.2020, 10.05
622032(+5025)testovaných
30695(+860)infikovaných
7536(+177)vyliečených
92(+4)úmrtí
Aktualizácia: 19.10.2020, 10.05 štatistiky vo svete viac informácií
18. 09. 2020 14:56 | BRATISLAVA/mm

Stopercentný nárast červených okresov. Pozrite si, ako vyzerá mapa rizikových regiónov

Minister Krajčí uviedol, že ak to pôjde takto ďalej, nebudú nám stačiť lôžka.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Počet rizikových regiónov sa výrazne rozrástol. Oproti minulému týždňu je červených okresov raz toľko, na mape sa rozmohla aj oranžová farba. Situácia sa zhoršila hlavne v prihraničných regiónoch. Výnimkou sú hranice s Poľskom, ktoré zaviedlo ešte prísnejšie opatrenia ako my.

„Situácia vôbec nie je stabilizovaná. Slovensko rastie v počte infikovaných, v počte hospitalizovaných, ale našťastie nie tak radikálne ako u našich susedov," uviedol v Rádiu Expres minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Pandemická komisia minulý týždeň ukázala prstom na päť rizikových regiónov, teraz k nim pribudlo ďalších päť. K oranžovým stredne rizikovým regiónov sa k dvanástim pridali ďalšie dve. Doposiaľ tak stále máme 51 zo 79 okresov bezrizikových.

Rizikové regióny

Červené: Bratislava (všetky okresy), Lučenec, Michalovce, Nitra, Púchov, Snina, Trenčín, Trnava, Tvrdošín, Žarnovica,

Oranžové: Dunajská Streda, Galanta, Liptovský Mikuláš, Malacky, Námestovo, Pezinok, Považská Bystrica, Prešov, Sabinov, Senec, Skalica, Stará Ľubovňa, Veľký Krtíš, Vranou nad Topľou

Zelené: 51 zo 79

map.jpg
 

Minister následne uviedol, že v prípade, ak sa situácia bude naďalej takýmto tempom zhoršovať, tak nám nebudú stačiť lôžka.

„Ak to pôjde takto ďalej, tak môžeme predpokladať, že pravdepodobne na konci októbra nám nebudú stačiť infekčné oddelenia a budeme musieť reprofilozovať nemocnice. To znamená, že lôžka, ktoré majú slúžiť na inú zdravotnú starostlivosť, budeme musieť vyhradiť na infekčný profil," vysvetlil Krajčí.

 

Komentáre ( 0)