Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 30.10.2020, 10.07
751744(+16556)testovaných
55091(+3363)pozitívnych
12508(+281)vyliečených
212(+12)úmrtí
Aktualizácia: 30.10.2020, 10.07 štatistiky vo svete viac informácií
16. 10. 2020 06:00 | ARIZONA/tvnoviny.sk, lm

Koronavírus ho pripravil o osem členov rodiny aj rodinný biznis

Rodina však čelí aj ďalším problémom.

Rodina Ricarda Aguirreho
Rodina Ricarda Aguirreho Foto: Facebook / Tamales y Tacos Puebla

V Spojených štátoch si rodina Ricarda Aguirreho (42) chcela splniť svoj americký sen. Všetko im ale prekazila pandémia koronavírusu. Rodinu pripravila nielen o dobre rozbehnutý biznis, ale čo je horšie, aj o osem členov, píše CNN.

Ricardo Aguirre spolu s rodinou rozbehol gastro biznis v americkom štáte Arizona, ktorý za desať rokov veľmi dobre prosperoval. Všetko sa zmenilo v marci, keď mnohé podniky museli pre šíriacu sa pandémiu zatvoriť svoje prevádzky. Zo dňa na deň tak rodina prišla o svoje živobytie.

Napriek všetkým preventívnym opatreniam, ktoré Aguirreovci dodržiavali, sa však čoskoro členovia rodiny nakazili koronavírusom. V máji ochoreli Ricardo spolu s manželkou, dvaja z troch ich synov a nakazili sa aj Ricardovi rodičia. Tí pre komplikácie strávili v nemocnici dlhé mesiace a museli byť intubovaní.

Napriek snahe lekárov Ricardov šesťdesiatsedemročný otec Jesús začiatkom septembra v dôsledku komplikácii zomrel. „Bolo to ťažké. Všetko sme robili spolu, 42 rokov som bol po jeho boku,“ potláčal slzy Ricardo. Jeho matka naďalej bojuje s ochorením pľúc spôsobeným COVID-om.

Ricardo Aguirre a jeho otec Jesús
Ricardo Aguirre a jeho otec Jesús Foto: Facebook / Tamales y Tacos Puebla
 

Muž tvrdí, že vôbec netuší, ako sa koronavírusom mohli nakaziť. Členovia rodiny boli opatrní, nosili rúška a neustále používali dezinfekciu rúk.

Rodina však čelí aj ďalším problémom. Keďže nemajú zdravotné poistenie, ktoré v Spojených štátoch nie je povinné a ktoré si navyše ani nemohli dovoliť, za starostlivosť a hospitalizáciu im v nemocnici vyčíslili dlh blížiaci sa k miliónu dolárov.

Aguirre preto zvažuje ponuku pracovať ako vodič nákladného vozidla, ale to znamená, že bude musieť na čas opustiť svoju rodinu, tehotnú manželku a chorú matku. Už budúci mesiac by sa totiž Aguirreovcom mala narodiť dcéra, ktorej plánujú dať meno Guadalupe De Jesús po Ricardových rodičoch.

„Pripravovali sme sa na príchod ďalšieho dieťatka, pretože sme cítili, že sme finančne zabezpečení a emocionálne pripravení postarať sa o ďalšieho človeka,“ dodal Aguirre. „Teraz, keď sa deje toto všetko, iba prosím Boha o silu, aby som prežil ďalší deň. To je všetko, o čo žiadam.“

Rodina Ricarda Aguirreho
Rodina Ricarda Aguirreho Foto: Facebook / Tamales y Tacos Puebla
 

Komentáre ( 0)