+49pozitívnych Celkovo
392537
+6965testovaných Celkovo
3128228
+14pozitívnych
AG
Celkovo
387492
+2úmrtí Celkovo
12536
0hospitalizovaní Celkovo
83
+9933zaočkovaných
Celkovo
0netrebavyplnat
+3651zaočkovaných
1. dávkou
Celkovo
2252724
+6282zaočkovaných
2. dávkou
Celkovo
1953077
Aktualizácia:
29.7.2021 , 10.18
Aktualizácia: 29.7.2021 , 10.18 štatistiky vo svete viac informácií
21. 01. 2021 15:35 | BRATISLAVA/Marcel Marcišiak

VIDEO: Ľudia šaleli pre respirátory, opatrenia išli bokom. Tu je reakcia obchodného reťazca

Krátke video, ktoré situáciu zachytilo, sa už šíri na sociálnych sieťach.

Ľudia sa tlačia, aby sa dostali k respirátorom
Ľudia sa tlačia, aby sa dostali k respirátorom Foto: reprofoto FB/Tomas Callo

Hlava na hlave. Takto to vyzeralo v jednej z predajní obchodného reťazca LIDL pre akciovú ponuku ohľadom respirátorov FFP2. Krátke video, ktoré situáciu zachytilo, sa už šíri na sociálnych sieťach. Na záberoch vidno, ako sú ľudia tesne pri sebe a nedodržujú dostatočný odstup.

Prečo sme ... národ Karanténa, britská mutácia, zatvorené živobytia mnohých ľudí. Potom príde štvrtková akcia v Lidli a vy sa môžete so svojimi opatreniami strčiť ... hej, tam presne. Pri pokladni: Predavačka: pani, nemôžete si zobrať 30 balení, maximum je 10. Lachvatá: dobre, tak rozdelíme na 3 nákupy Preto tolerujeme aroganciu, papalášizmus, obchádzanie pravidiel - lebo sami takí sme

Uverejnil používateľ Tomas Callo Streda 20. januára 2021

Hovorca spoločnosti hovorí o enormnom záujme, ktorý nemohli dopredu očakávať. Oproti minulému mesiacu dokonca mali objednať až trikrát väčšie množstvo.

„Akčné ponuky plánujeme niekoľko týždňov až mesiacov vopred v snahe čo najpresnejšie odhadnúť záujem zákazníkov. Enormne zvýšený dopyt po tomto tovare bol však pravdepodobne výsledkom viacerých okolností spred niekoľkých hodín či dní a vysoko prekonal naše očakávania," uviedol Tomáš Bezák, hovorca LIDL.

Narážal tak zrejme na vyjadrenie ministra Mareka Krajčího, ktorý pred pár dňami vyhlásil, že ľuďom odporúča nosiť respirátory namiesto rúšok. Naznačil, že rúška nemusia byť účinné voči novému variantu koronavírusu z Veľkej Británie. Ľudia tak vo veľkom začali zháňať tento typ ochrannej pomôcky.

TIP: Ľudia začali vykupovať respirátory. Podľa Krajčího rúško nemusí stačiť na britský vírus

Obchodný reťazec sa ďalej bráni, že sa snažili aj zamedziť veľkému skupovaniu jednou osobou, preto zaviedli maximálny limit na desať balení. Na otázku, či obchod nezlyhal pri dodržaní epidemiologických nariadení, keďže ľudia boli pri sebe v tesnej blízkosti, hovorca odpovedal vo všeobecnej rovine.

„Čo sa týka maximálneho možného počtu zákazníkov, pre každú predajňu máme definované konkrétne číslo vychádzajúc z aktuálne platných opatrení štátnych orgánov. Dodržiavanie maximálneho možného počtu zákazníkov v predajni zabezpečuje pracovník súkromnej bezpečnostnej služby," uzavrel Bezák.

Komentáre ( 0)