+6011pozitívnych Celkovo
896798
+17803testovaných Celkovo
5314529
+61úmrtí Celkovo
17520
-13hospitalizovaní Celkovo
1 606
+621plne zaočkovaných Celkovo
2628764
Aktualizácia:
20.1.2022 , 11.02
Aktualizácia: 20.1.2022 , 11.02 štatistiky vo svete viac informácií
11. 04. 2021 16:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

Covid automat: Prečítajte si, aké pravidlá platia od pondelka vo vašom okrese

Na národnej úrovni však zostáva Slovensko celé čierne.

Covid automat platný od 6. apríla.
Covid automat platný od 6. apríla. Foto: Ministerstvo zdravotníctva

Situácia v súvislosti s koronavírusom sa zlepšuje na celom Slovensku a vidieť to aj na regionálnom covid automate, ktorý bude platiť od pondelka. V čiernej farbe zostali už iba dva okresy - Kysucké Nové Mesto a Poprad. Pozitívnou správou je aj to, že dva okresy sa dostali už do ružovej farby, čo je prvý stupeň varovania, v ktorom doteraz nikto nebol.

Aktualizáciu covid automatu prináša ministerstvo zdravotníctva každý utorok s tým, že riadiť sa s ním začíname vždy od pondelka.

Väčšina opatrení stále platí plošne pre celé Slovensko, ktoré je v čiernej farbe. Nakoľko nám ale počet hospitalizovaných klesol pod hranicu 3000, už od 19. apríla by sme mali prejsť do bordovej farby.

Regionálny covid automat prináša určité rozdiely medzi okresmi. Týkajú sa pobytu v prírode a nutnosti testov na cestu do práce.

Čierna farba (2 okresy)

Kysucké Nové Mesto a Poprad.

V čiernych okresoch potrebujete na cestu do práce test nie starší ako 7 dní. Taký istý test potrebujete aj na cestu do prírody vo svojom okrese.

Bordová farba (36 okresov)

Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Bytča, Čadca, Detva, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Ilava, Krupina, Levoča, Lučenec, Martin, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Pezinok, Poltár, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Ružomberok, Senica, Snina, Stará Ľubovňa, Trenčín, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Vranov nad Topľou, Žiar nad Hronom, Žilina, Zvolen.

Pre okresy v bordovej farbe platí povinný test nie starší ako 7 dní na cestu do práce, do prírody vo svojom okrese však test nepotrebujete.

Červená farba (39 okresov)

Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava, Brezno, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Kežmarok, Komárno, Košice, Košice-okolie, Levice, Liptovský Mikuláš, Malacky, Madzilaborce, Nitra, Piešťany, Prievidza, Rožňava, Sabinov, Šaľa, Senec, Skalica, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trnava, Veľký Krtíš, Žarnovica

Obyvateľom červených okresov stačí do práce test starší nie viac ako 14 dní*, v prírode vo svojom okrese sa môžu pohybovať bez testu.

Ružová farba (2 okresy)

Nové Zámky a Zlaté Moravce

Obyvateľom ružových okresov stačí do práce test starší nie viac ako 21 dní*, v prírode vo svojom okrese sa môžu pohybovať bez testu.

*-ak na cestu do práce používate MHD, potrebujete 7-dňový test.

Všetky pravidlá, ktoré platia vo vašom okrese nájdete v DIGITÁLNOM COVID AUTOMATE TU.

Pozrite si video z predstavenia aktuálnej epidemiologickej situácie (7.4.)