+66pozitívnych Celkovo
392647
+10239testovaných Celkovo
3145755
+18pozitívnych
AG
Celkovo
387616
+4úmrtí Celkovo
12540
0hospitalizovaní Celkovo
81
+14441zaočkovaných
Celkovo
0netrebavyplnat
+4768zaočkovaných
1. dávkou
Celkovo
2263296
+9673zaočkovaných
2. dávkou
Celkovo
2001360
Aktualizácia:
31.7.2021 , 10.22
Aktualizácia: 31.7.2021 , 10.22 štatistiky vo svete viac informácií
16. 06. 2021 12:26 , článok bol aktualizovaný 16. 06. 2021 14:33 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Nové rozdelenie okresov: Väčšina krajiny je v žltej farbe, no zostal aj jeden červený okres

Na Sputnik sa budete môcť hlásiť len do 30. júna.

Vladimír Lengvarský a Matej Mišík.
Vladimír Lengvarský a Matej Mišík. Foto: TASR

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský oznámil, že čakáreň na vakcínu Sputnik V zatvoria 30. júna. Nepoužité vakcíny darujú, alebo predajú. Záujem prejavili krajiny západného Balkánu.

 

Lengvarský tiež oznámil, že deti, ktoré pôjdu do tábora, budú mať preplatený PCR test. Zaočkovanosť je na Slovensku veľmi nerovnomerná. V niektorých okresoch je na úrovni 21 percent, v Bratislave dosahuje až 53 percent. V čakárni čaká na termín vyše 70-tisíc ľudí. Lengvarský pripustil, že zaočkovaní dostanú finančnú odmenu.

 

Ministerstvo zdravotníctva predstavilo aktualizovaný COVID automat platný od 21. júna.

Pozrite si rozdelenie okresov:

Druhý stupeň varovania (červená):

Myjava

Opatrenia pre červené okresy: Povinný respirátor v interiéri a rúško v exteriéri, ak sa do vzdialenosti dvoch metrov nachádzate pri cudzej osobe. Povolený je okienkový predaj a donášky. Otvorené sú aj terasy s rozostupmi dva metre medzi stolmi. Obchody sú otvorené, test povinný nie je. Hromadné podujatia sú povolené pre najviac 10 osôb, ktoré musia mať negatívny test na COVID-19, ktorý možno nahradiť aj LAMP testom.

Prvý stupeň varovania (ružová):

Kysucké Nové Mesto

Opatrenia v ružovej fáze: Povinný respirátor v interiéri a rúško v exteriéri, ak sa do vzdialenosti 2 metrov nachádzate pri cudzej osobe. Povolený je okienkový predaj a donášky jedla, otvorené sú aj terasy s rozostupmi dva metre medzi stolmi. Obchody sú otvorené, test povinný nie je. Hromadné podujatia sú povolené pre najviac 25 osôb v interiéri a 50 osôb v exteriéri, ktoré musia mať negatívny test na COVID-19, ktorý možno nahradiť aj LAMP testom.

Druhý stupeň ostražitosti (oranžová):

Bánovce nad Bebravou, Banská Štiavnica, Čadca, Gelnica, Humenné, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Ružomberok, Senica, Skalica, Sobrance, Spišská Nová Ves, Trnava, Vranov nad Topľou

Opatrenia v oranžovej fáze: Povinné rúško v interiéri a rúško v exteriéri na hromadných podujatiach. Otvorené sú interiéry prevádzok pre najviac štyri osoby pri stole alebo osoby z jednej domácnosti, dvojmetrové rozostupy medzi stolmi. Otvorené obchody bez testu. Na hromadnom podujatí v interiéri môže byť obsadené sedenie na 25 percent kapacity a v exteriéri 50 percent, pričom môže byť v interiéri maximálne 250 ľudí a v exteriéri 500 na státie. V interiéri môže sedieť najviac 50 a v exteriéri môže stať najviac 100 ľudí. Negatívny test možné nahradiť LAMP testom.

Čítajte tiež: Ministerstvo spustilo stránku, kde si môžete zmeniť termín a miesto očkovania

Prvý stupeň ostražitosti (žltá):

Bardejov, Bratislava I.-V., Bytča, Detva, Dolný Kubín, Galanta, Hlohovec, Ilava, Košice I.-IV., Košice-okolie, Krupina, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Senec, Snina, Trebišov, Tvrdošín, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina, Zvolen, Trenčín (od 17. júna)

Opatrenia v žltej fáze: Povinné rúško v interiéri a rúško v exteriéri na hromadných podujatiach. V nákupných centrách sú povinné hygienické opatrenia ako dezinfekcia rúk či pravidelná dezinfekcia priestorov. Na obchody a prevádzky sa nevzťahuje ani ombedzenie počtu zákazníkov. Obmedzený počet je len v interiérových reštauráciách. Medzi stolmi musia byť dvojmetrové odstupy. Na hromadnom podujatí v interiéri môže byť obsadené sedenie na 50 percent kapacity a v exteriéri 75 percent, pričom môže byť v interiéri maximálne 250 ľudí a v exteriéri 500. V interiéri môže stáť najviac 100 a v exteriéri môže stáť najviac 250 ľudí. Negatívny test možné nahradiť LAMP testom.

Monitoring (zelená):

Banská Bystrica, Brezno, Dunajská Streda, Kežmarok, Komárno, Nitra, Poltár, Púchov, Sabinov, Šaľa, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Turčianske Teplice, Veľký Krtíš, Zlaté Moravce.

Opatrenia v zelenej fáze: Povinné rúško v interiéri v spoločných priestoroch a na hromadných podujatiach aj v exteriéri. Reštaurácie aj obchodné centrá fungujú bez obmedzení. Na obchody a prevádzky sa nevzťahuje ani ombedzenie počtu zákazníkov. Obmedzený počet je len v interiérových reštauráciách. Medzi stolmi musia byť dvojmetrové odstupy. Test je potrebný iba pri vysoko rizikové hromadné podujatia alebo prevádzky. Na hromadných podujatiach môže byť obsadených na státie maximálne 50 percent kapacity, na sedenie v interiéri aj exteriéri 75 percent kapacity najviac však do 1000 osôb v exteriéri a 500 osôb v interiéri. Negatívny test možné nahradiť LAMP testom.

Čítajte tiež: Aktualizovaný cestovateľský semafor. Pozrite si, ktoré krajiny sú bezpečné

Komentáre ( 0)