+7pozitívnych Celkovo
392355
+1432testovaných Celkovo
3105170
+11pozitívnych
AG
Celkovo
387450
+0úmrtí Celkovo
12534
0hospitalizovaní Celkovo
80
+2352zaočkovaných
Celkovo
0netrebavyplnat
+614zaočkovaných
1. dávkou
Celkovo
2235572
+1738zaočkovaných
2. dávkou
Celkovo
1922723
Aktualizácia:
26.7.2021 , 10.18
Aktualizácia: 26.7.2021 , 10.18 štatistiky vo svete viac informácií
20. 06. 2021 16:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

COVID automat od pondelka: Pozrite si, aké pravidlá budú platiť vo vašom okrese

. Situácia sa naďalej zlepšuje, viaceré okresy čaká uvoľňovanie.

Covid automat od pondelka 21.6.
Covid automat od pondelka 21.6. Foto: MZ SR

Každý pondelok prechádzajú opatrenia na Slovensku aktualizáciou podľa covid automantu. Situácia zostáva priaznivá, a tak sa od budúceho týždňa môžu obyvatelia viacerých okresov tešiť na uvoľňovanie. Naopak Myjavčania zostávajú ako jediný na Slovensku v tzv. druhom stupni varovania, tj. červenej farbe.

Rozdelenie okresov

Druhý stupeň varovania (červená)

Myjava

Opatrenia pre červené okresy: Povinný respirátor v interiéri a rúško v exteriéri, ak sa do vzdialenosti dvoch metrov nachádzate pri cudzej osobe. Povolený je okienkový predaj a donášky. Otvorené sú aj terasy s rozostupmi dva metre medzi stolmi. Obchody sú otvorené, test povinný nie je. Hromadné podujatia sú povolené pre najviac 10 osôb, ktoré musia mať negatívny test na COVID-19, ktorý možno nahradiť aj LAMP testom.

Prvý stupeň varovania (ružová)

Kysucké Nové Mesto

Opatrenia v ružovej fáze: Povinný respirátor v interiéri a rúško v exteriéri, ak sa do vzdialenosti 2 metrov nachádzate pri cudzej osobe. Povolený je okienkový predaj a donášky jedla, otvorené sú aj terasy s rozostupmi dva metre medzi stolmi. Obchody sú otvorené, test povinný nie je. Hromadné podujatia sú povolené pre najviac 25 osôb v interiéri a 50 osôb v exteriéri, ktoré musia mať negatívny test na COVID-19, ktorý možno nahradiť aj LAMP testom.

Druhý stupeň ostražitosti (oranžová)

Bánovce nad Bebravou, Banská Štiavnica, Čadca, Gelnica, Humenné, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Ružomberok, Senica, Skalica, Sobrance, Spišská Nová Ves, Trnava, Vranov nad Topľou

Opatrenia v oranžovej fáze: Povinné rúško v interiéri a rúško v exteriéri na hromadných podujatiach. Otvorené sú interiéry prevádzok pre najviac štyri osoby pri stole alebo osoby z jednej domácnosti, dvojmetrové rozostupy medzi stolmi. Otvorené obchody bez testu. Na hromadnom podujatí v interiéri môže byť obsadené sedenie na 25 percent kapacity a v exteriéri 50 percent, pričom môže byť v interiéri maximálne 250 ľudí a v exteriéri 500 na státie. V interiéri môže sedieť najviac 50 a v exteriéri môže stať najviac 100 ľudí. Negatívny test možné nahradiť LAMP testom.

Prvý stupeň ostražitosti (žltá)

Bardejov, Bratislava I.-V., Bytča, Detva, Dolný Kubín, Galanta, Hlohovec, Ilava, Košice I.-IV., Košice-okolie, Krupina, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Senec, Snina, Trebišov, Tvrdošín, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina, Zvolen, Trenčín (od 17. júna)

Opatrenia v žltej fáze: Povinné rúško v interiéri a rúško v exteriéri na hromadných podujatiach. V nákupných centrách sú povinné hygienické opatrenia ako dezinfekcia rúk či pravidelná dezinfekcia priestorov. Na obchody a prevádzky sa nevzťahuje ani ombedzenie počtu zákazníkov. Obmedzený počet je len v interiérových reštauráciách. Medzi stolmi musia byť dvojmetrové odstupy. Na hromadnom podujatí v interiéri môže byť obsadené sedenie na 50 percent kapacity a v exteriéri 75 percent, pričom môže byť v interiéri maximálne 250 ľudí a v exteriéri 500. V interiéri môže stáť najviac 100 a v exteriéri môže stáť najviac 250 ľudí. Negatívny test možné nahradiť LAMP testom.

Monitoring (zelená)

Banská Bystrica, Brezno, Dunajská Streda, Kežmarok, Komárno, Nitra, Poltár, Púchov, Sabinov, Šaľa, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Turčianske Teplice, Veľký Krtíš, Zlaté Moravce.

Opatrenia v zelenej fáze: Povinné rúško v interiéri v spoločných priestoroch a na hromadných podujatiach aj v exteriéri. Reštaurácie aj obchodné centrá fungujú bez obmedzení. Na obchody a prevádzky sa nevzťahuje ani ombedzenie počtu zákazníkov. Obmedzený počet je len v interiérových reštauráciách. Medzi stolmi musia byť dvojmetrové odstupy. Test je potrebný iba pri vysoko rizikové hromadné podujatia alebo prevádzky. Na hromadných podujatiach môže byť obsadených na státie maximálne 50 percent kapacity, na sedenie v interiéri aj exteriéri 75 percent kapacity najviac však do 1000 osôb v exteriéri a 500 osôb v interiéri. Negatívny test možné nahradiť LAMP testom.

Čítajte tiež: Aktualizovaný cestovateľský semafor. Pozrite si, ktoré krajiny sú bezpečné

VŠETKY AKTUÁLNE OPATRENIA, PLATNÉ PRE VÁŠ OKRES, NÁJDETE KEDYKOĽVEK NA DIGITÁLNOM COVID AUTOMATE.

 

Komentáre ( 0)