+370pozitívnych Celkovo
400348
+4067testovaných Celkovo
3476350
+61pozitívnych
AG
Celkovo
387156
+0úmrtí Celkovo
12566
+0hospitalizovaní Celkovo
254
+385zaočkovaných
Celkovo
0netrebavyplnat
+173zaočkovaných
1. dávkou
Celkovo
2412371
+212plne zaočkovaných Celkovo
2281270
Aktualizácia:
16.9.2021 , 10.23
Aktualizácia: 16.9.2021 , 10.23 štatistiky vo svete viac informácií
02. 08. 2021 13:17 | BRATISLAVA/TASR

Bez registrácie očkujú proti novému koronavírusu už aj viaceré nemocnice

Nemocnice počas nasledujúcich siedmich dní očkujú vakcínami Pfizer/BioNTech a Spikevax.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Dať sa zaočkovať proti novému koronavírusu bez registrácie je možné už aj v nemocniciach. Snahou je, aby vakcinácia bola čo najdostupnejšia. Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR.

MZ pripomína, že aj naďalej pokračuje očkovanie ľudí, ktorí sa zaregistrovali cez formulár, či vakcinácia v ambulanciách všeobecných lekárov.

„Ďalšou z možností je nechať sa zaočkovať bez termínu. Od pondelka tak možno urobiť aj vo vybraných nemocniciach. Zdravotnícke zariadenia si vyčlenili na takéto očkovanie vybrané časy,“ spresnil komunikačný odbor. Záujemcovia si so sebou musia priniesť preukaz totožnosti a preukaz poistenca.

Nemocnice počas nasledujúcich siedmich dní očkujú vakcínami Comirnaty (Pfizer/BioNTech) a Spikevax (Moderna).

V Bratislavskom kraji sa môžu dospelí nechať zaočkovať v Onkologickom ústave sv. Alžbety, v Trnavskom zas vo Fakultnej nemocnici Trnava - Starý areál.

V Banskobystrickom kraji túto možnosť ponúka Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica, Nemocnica s poliklinikou Brezno a Veľkokapacitné očkovacie centrum Zvolen Doprastav - Jedáleň. V Nitrianskom kraji je očkovanie možné vo Fakultnej nemocnici Nitra, Fakultnej nemocnici s poliklinikou Nové Zámky, Veľkokapacitnom očkovacom centre Nové Zámky a vo Svete zdravia Nemocnica Topoľčany.

Dospelí záujemcovia zo Žilinského kraja sa môžu dať vakcinovať v Kysuckej nemocnici s poliklinikou Čadca, Dolnooravskej nemocnici s poliklinikou MUDr. Ladislava Nádaši Jégého Dolný Kubín, v Liptovskej nemocnici s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu Liptovský Mikuláš, Ústrednej vojenskej nemocnici SNP Ružomberok a vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina.

V Trenčianskom kraji je možné sa dať zaočkovať v Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach, Poliklinike Dubnica nad Váhom, Nemocnici na okraji mesta v Partizánskom, Nemocnici s poliklinikou Považská Bystrica, Fakultnej nemocnici Trenčín a v Poliklinike Juh Trenčín.

Očkovanie je možné aj v Košickom kraji. Ponúka ho Nemocnica AGEL Košice-Šaca, Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice a Nemocnica AGEL Krompachy. Vakcináciu vo vybraných časoch bez registrácie umožňuje v Prešovskom kraji Nemocnica AGEL Kežmarok, Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Poprad, všeobecná nemocnica, Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana Prešov, Nemocnica Snina a Ľubovnianska nemocnica.