+7853pozitívnych Celkovo
697471
+22945testovaných Celkovo
4636537
+1388pozitívnych
AG
Celkovo
494968
+103úmrtí Celkovo
14606
-33hospitalizovaní Celkovo
3 394
+5130zaočkovaných
Celkovo
0netrebavyplnat
+3110zaočkovaných
1. dávkou
Celkovo
2648585
+2020plne zaočkovaných Celkovo
2477796
Aktualizácia:
02.12.2021 , 10.30
Aktualizácia: 02.12.2021 , 10.30 štatistiky vo svete viac informácií
10. 08. 2021 11:26 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Keby sa dal vrátiť čas, okamžite sa očkujem, tvrdí 29-ročný Tibor v nemocnici

Očkovanie odsúval, pretože necestuje a necítil sa byť ohrozený. Napokon sa infikoval v práci.

Tibor napojený na kyslík.
Tibor napojený na kyslík. Foto: Univerzitná nemocnica Bratislava/Facebook

Napriek tomu, že je situácia na Slovensku v súvislosti s koronavírusom priaznivá, každý deň pribúdajú nové prípady infikovaných, postupne aj hospitalizovaných a obetí tohto vírusu. Univerzitná nemocnica Bratislava zverejnila silné video 29-ročného Tibora, ktorý je hospitalizovaný a napojený na kyslík. Tibor nie je očkovaný proti COVID-19.

„Beriem to ako veľkú, zásadnú chybu, že som nebol očkovaný,“ uviedol mladý muž v zverejnenom rozhovore na sociálnej sieti. Cieľom tohto videa je poukázanie na odvahu a názorový posun človeka na očkovanie po tom, ako sa infikoval koronavírusom.

„Nie som antivaxer, ale očkovanie som jednoducho odkladal. Vnímal som to tak, že covid tu je, ale nebral som to tak vážne. Necestoval som a mal som veľa roboty, tak som sa neočkoval. Ale zrovna v jeden pracovný deň sme dostali koronavírus všetci,“ vysvetľuje infikovaný muž.

Napriek tomu, že je Tibor mladý, už týždeň je hospitalizovaný v bratislavskej nemocnici a musí byť napojený na kyslík. Bez neho nedokáže dýchať. „Priebeh ochorenia bol spočiatku ľahší, neskôr, približne od tretieho dňa však naberal môj zdravotný stav spád. Pribudla slabosť, horúčky a nemohol som dýchať. Privolal som si záchranku a skončil som v nemocnici. Odvtedy som hospitalizovaný,“ opisuje svoju skúsenosť s vírusom. Napriek tomu verí, že liečba zaberie a čoskoro pôjde domov.

„Nemusel som takto skončiť, v tomto stave. Na očkovanie som však nemyslel, jeden termín som dokonca odignoroval. Odkladal som to. Vyzývam všetkých, aby to brali vážne a nech neohrozujú druhých ľudí a seba,“ hovorí Tibor v rozhovore.

„Tiborovi veľmi držíme palce. Naši zdravotníci mu jeho boj pomáhajú vyhrať a spolu s ním odkazujú všetkým čo váhajú s očkovaním, aby sa zaočkovali čo najskôr. Môžu tak zachrániť život sebe aj ostatným,“ uviedla nemocnica.

Celý rozhovor si môžete vypočuť nižšie.

TIBOR BY S OČKOVANÍM UŽ NEVÁHAL “Beriem to ako veľkú, zásadnú chybu, že som nebol očkovaný.” “Keby sa dal vrátiť čas, okamžite sa očkujem.” Toto sú výroky Tibora (29 rokov), ktorý očkovanie odkladal, nakazil sa a skončil hospitalizovaný na Infekčnej klinike na Kramároch. Potrebuje kyslík, aby sa mohol nadýchnuť, verí, že liečba zaberie a čoskoro pôjde domov. Vôbec sa to však nemuselo stať… Ako sám hovorí vo videu, očkovanie odkladal, pretože to nebral až tak vážne. Teraz vie, že spravil chybu a jeho váhanie ho takmer stálo život. Vyzýva všetkých čo sa ešte nezaočkovali, aby tak urobili. Sám by najradšej vrátil čas… Tiborovi veľmi držíme palce. Naši zdravotníci mu jeho boj pomáhajú vyhrať a spolu s ním odkazujú všetkým čo váhajú s očkovaním, aby sa zaočkovali čo najskôr. Môžu tak zachrániť život sebe aj ostatným.

Uverejnil používateľ Univerzitná nemocnica Bratislava Pondelok 9. augusta 2021

Zdroj: Facebook - Univerzitná nemocnica Bratislava