+14312pozitívnych Celkovo
971945
+31662testovaných Celkovo
5501638
+24úmrtí Celkovo
17779
+1hospitalizovaní Celkovo
1 549
+4108plne zaočkovaných Celkovo
2653503
Aktualizácia:
28.1.2022 , 10.22
Aktualizácia: 28.1.2022 , 10.22 štatistiky vo svete viac informácií
06. 12. 2021 16:25 | BRATISLAVA/Tvnoviny.sk

Neočkovaní pacienti ledva dýchajú, no napádajú zdravotníkov. Polícia zverejnila nepochopiteľné prípady

Útočia najmä verbálne a bohužiaľ sú aj prípady fyzického útoku.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Lekári a sestry v slovenských nemocniciach robia, čo môžu, aby v nepriaznivej epidemiologickej situácii zachránili čo najviac ľudských životov. Napriek tomu sa nájdu aj nevďačníci, ktorí sa po nakazení covidom ocitli v nemocnici s ťažkým priebehom. Polícia SR na svojom profile na sociálnej sieti Facebook zverejnila hneď niekoľko prípadov, kedy pacienti verbálne aj fyzicky zaútočili na zdravotnícky personál.

Toto nie je hoax! Už v úvode upozorňuje polícia verejnosť. Podľa informácií od personálu nemocnice sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici v bratislavskej Petržalke dochádza k incidentom, ktoré znepríjemňujú prácu už aj tak vyčerpaným sestrám a lekárom. Na covidových oddeleniach dochádza k verbálnym a fyzickým útokom neočkovaných pacientov, ktorých stav je kritický.

Polícia zverejnila konkrétne prípady

1. Muž sa vyhrážal lekárovi, že ho zabije. Dlhodobo odmietal pľúcnu ventiláciu, na ktorú bol napojený v stave, keď sa nekontrolovateľne dusil. Napokon bol intubovaný, inak by zomrel.

2. V druhom prípade došlo zo strany iného pacienta k fyzickému ataku na sestričky. Aj táto osoba je už na umelej pľúcnej ventilácii.

3. V treťom prípade boli zdravotné sestry ohrozované pacientom s nožíkom.

Pacienti, ktorí nevládzu dýchať, no na útoky voči ľuďom, ktorí im pomáhajú, si silu našli. Polícia v takýchto prípadoch odporučila zdravotníckemu personálu, aby bezodkladne volali na číslo 158.

„Keďže všetci agresívni a neočkovaní pacienti sú už na umelej pľúcnej ventilácii, v súčasnosti nie je potrebné vo vzťahu k nim vykonať také opatrenia, ktoré by viedli k zamedzeniu možných ďalších útokov voči zdravotníkom,“ uvádza polícia na Facebooku.