Správy z vášho kraja:

Krátke správy 18. 11. 2018

22:20
Protesty "žltých viest" vo Francúzsku si vyžiadali ďalších zranených.

Demonštranti sa na viacerých miestach dostali do potýčok s políciou, ale došlo aj k incidentom s vodičmi áut, ktorým blokády na cestách bránili v prejazde. (tasr)

21:37
Trump odporučil Kalifornii, aby sa o lesy starala ako Fíni, tým je na posmech.

Fínsky prezident Sauli Niinistö nevie, odkiaľ prezident USA Donald Trump získal informáciu, že súčasťou starostlivosti o lesy vo Fínsku je aj vyhrabávanie suchých porastov a čistenie lesných pozemkov.

20:14
Mayová bude na budúci týždeň v Bruseli rokovať o budúcnosti vzťahov s EÚ.

"Nadchádzajúcich sedem dní bude kľúčových, budú o budúcnosti krajiny," vyhlásila britská premiérka v rozhovore pre televíziu Sky News.

17:45
Aktuálne ochladenie v našej oblasti bude len krátkodobé.

Už v utorok k nám začne po prednej strane tlakovej níže nad Stredomorím prúdiť teplejší vzduch. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ)na sociálnej sieti.

16:17
Podľa grafickej predpovede SHMÚ by malo zajtra snežiť aj na juhu Slovenska.

Teploty sa budú pohybovať len tesne nad nulou. Zoznam miest, v ktorých by malo nasnežiť, nájdete na našej stránke.

15:20
Exprezident Ukrajiny Janukovyč sa nedostaví v pondelok na súd z dôvodu zranenia.

Právnik Alexandr Gorošinskij pre ruské médiá uviedol, že Viktor Janukovyč sa nemôže dostaviť na súd, pretože musel byť hospitalizovaný so zraneniami chrbtice a kolena, ktoré mu znemožňujú pohyb. Údajne ich utrpel, keď hral tenis. Janukovyč čelí obvineniam v súvislosti so zradou. (tasr)

15:02
Slovenská divadelná verejnosť sa rozlúčila s Mariánom Geišbergom.

Vo veku nedožitých 65 rokov zomrel v sobotu podvečer 10. novembra.

14:49
Podľa Beňovej je rigorózka Dankov problém, podľa Sulíka by mal predseda NR SR odstúpiť.

"Danko má len jedinú možnosť, ak si chce zachovať posledné zvyšky cti, mal by odstúpiť. Robí sa to tak vo všetkých civilizovaných krajinách. Na druhej strane, nerobím si žiadne ilúzie o Andrejovi Dankovi," povedal Sulík.

14:37
Lajčák by v druhom kole rozdielom triedy porazil opozičného prezidentského kandidáta.

Pozrite si výsledky prieskumu v našom videu a dozviete sa aj to, aké šance by mala druhá voľba Smeru, vicepremiér Richard Raši.

13:02
Globálny pakt o migrácii nie je v súlade s migračnou politikou SR.

Vo videoodkaze na sociálnej sieti to uviedol expremiér a predseda Smeru-SD Robert Fico.

12:20
Prezident PZ nariadil kontrolu pre nezrovnalosti v informáciách od NAKA.

Ide o prípad anonymného trestného oznámenia na organizátorov protestov Za slušné Slovensko

11:04
Vývoj amerického dolára môže vyústiť do hľadania novej globálnej meny.

Silnejší dolár a vyššie sadzby Fedu spôsobili pokles rozvíjajúcich sa trhov. Americký dolár a americké úrokové sadzby však môžu rásť len do určitej úrovne. Ak americká mena neoslabí, môže to znamenať koniec vlády dolára ako globálnej meny. Uviedol to hlavný forex stratég Saxo Bank John Hardy. (tasr)

10:10
Výbušnina nastražená Talibanom zabila na východe Afganistanu dvoch oficiálnych činiteľov.

Pri výbuchu vo východoafganskej provincii Lógar prišli o život predseda miestnej samosprávy a šéf tajných služieb okresu Barakí Barak. K zodpovednosti za atentát sa ihneď prihlásila islamistická organizácia Taliban. (ap)

09:14
V uliciach bratislavského Starého Mesta by mali pribudnúť kamery.

Monitorovací systém sa týka frekventovaných lokalít, a to okolia Panskej ulice a Rybného námestia, Zichyho paláca, Rudnayovho námestia a Kapitulskej ulice. Projektom chce samospráva predchádzať páchanej kriminalite na verejných priestranstvách. (tasr)

08:52
Premiérka Mayová nevídí alternatívu k svojmu plánu pre brexit.

Dohodu znova obhajovala v článku pre nedeľňajšie noviny The Sun on Sunday po správach, že niektorí z jej ministrov žiadajú, aby návrh znova prerokovala pred tým, ako sa budúci víkend stretne s lídrami ďalších členských krajín EÚ. (reuters)

08:18
Popularita francúzskeho prezidenta Macrona klesla na 25 percent.

Vyplýva to z výsledkov prieskumu, ktoré priniesli noviny Journal du Dimanche. Správa prišla deň po celonárodnom proteste proti vysokým cenám pohonných látok, ktorý podľa analytikov symbolizoval rozsiahlu nespokojnosť so 40-ročnou hlavou štátu. (afp)

07:46
Po spomienke na študentské povstanie v Aténach došlo k zrážkam s políciou.

Na každoročnom pochode k veľvyslanectvu USA si tisíce ľudí pripomenuli násilne potlačené študentské povstanie z roku 1973, ktoré prispelo k zvrhnutiu vtedajšej vojenskej vlády sa. Mnohí Gréci obviňujú Spojené štáty z podpory vojenskej diktatúry v krajine z rokov 1967-74. (reuters)

07:20
USA dokončia svoju správu o vražde Chášukdžího v najbližších dňoch.

Uviedol to v sobotu americký prezident Donald Trump, podľa ktorého pôjde o "úplnú správu" zahŕňajúcu aj to, "kto to urobil".  (ap)

06:56
Požiar v severnej Kalifornii má už 76 obetí, na zozname nezvestných je 1300 ľudí.

Po nájdení ďalších piatich tiel to v sobotu miestneho času oznámili miestne úrady. Správa prišla krátko po návšteve prezidenta Donalda Trumpa v tejto oblasti. (ap)