15. 06. 2018 17:20 | BRATISLAVA/ Kristína Kövešová

Zlodejský gang sa aj po roku vrátil do Bratislavy. Tu je dôkaz

Staré tváre doplnili nové, ktoré skúšajú či im zlodejský biznis bude opäť fungovať.

Zlodejský gang sa aj po roku vrátil do Bratislavy. Tu je dôkaz
Zlodejský gang sa aj po roku vrátil do Bratislavy. Tu je dôkaz

Ženy z Chorvátska, Bulharska, Rumunska, Srbska či Bosny a Hercegoviny. Profesionálne zlodejky školené na krádeže a dobre organizované. Pod vedením svojich šéfov cestujú po Európe a okrádaním turistov zarábajú tisíce eur. Minulý rok niekoľko mesiacov terorizovali aj naše hlavné mesto.

Kradli rovno pod kamerami. Ľudia sa sťažovali na nečinnosť polície a hovorili aj o vyhrážkach. Po medializácii celého gangu bolo zrazu centrum plné policajtov. Ale zlodejky sa nechceli vzdať a viackrát sme ich pristihli priamo pri čine.

Zlodeji sa v Bratislave cítili až tak bezpečne, že pokojne vysedávali v kaviarňach. Dokonca si dlhodobo prenajímali aj ubytovanie. Keď pochopili, že im nedáme pokoj, zmenili taktiku. Do centra chodili kradnúť len na niekoľko hodín, menili svoj výzor a rozdávali úsmevy na všetky strany.

 

S príchodom letnej sezóny sa v uliciach Bratislavy začali opäť objavovať zlodejky. Staré tváre doplnili nové, ktoré skúšajú či im zlodejský biznis bude opäť fungovať. Netrvalo dlho a všimli sme tri ženy. Po chvíli ich vidíme pri zahraničných turistoch. Jedna z nich sa hrabe mužovi v ruksaku a snaží sa ho okradnúť. No nepodarí sa jej to a my ju hneď vyspovedáme.

Našli sme muža, ktorý zlodejky sleduje už 15 rokov. Hovorí, že sú to dobre trénované profesionálky. To že ide o dobrý biznis, dokazuje aj jeden z nedávnych nálezov v jednom z kanálov, kde sa našlo viac ako 40 odhodených peňaženiek.

 

Všetky série reportáží nájdete v našom videoarchíve. Sledujte ich TU! 

 


Komentáre ( 0)