24. 06. 2020 06:00 | BRATISLAVA/vd

Chystáte sa tento rok kempovať? Pozreli sme sa, kde je to na Slovensku možné

K dispozícií by u nás malo byť vyše 170 kempingových miest.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstoc.com/Photomario

Väčšina Slovákov sa po pandémií koronavírusu chystá dovolenkovať práve v našej krajine. Užiť si tak môžu krásy prírody, navštíviť kultúrne pamiatky a ponúka sa im aj množstvo športových aktivít. Osviežiť sa môžu v prírodných jazerách, na kúpaliskách ale aj v aquaparkoch. Slovensko je priam studnicou možností na trávenie spoločných chvíľ.

Pandémia spôsobila v mnohých rodinách finančné problémy. Nie každý môže dovoliť ubytovanie v hoteloch, penziónoch či prenájom chaty. Jednou z možností, ako vyriešiť tento problém, by mohlo byť stanovanie a kemping. Na Slovensku je vyše vyše 170 miest na kempovanie.

Bratislavský a Trnavský kraj

V Bratislavskom kraji by sa malo nachádzať dvanásť kempov. Pri ubytovaní v nich môžete spojiť príjemné s užitočným a zároveň si aj zaplávať. Dva autokempingy sa totižto nachádzajú na Slnečných jazerách, k dispozícií tam majú aj jeden stanový kemp. Ubytovať sa môžete aj na Zlatých pieskoch, kde vám taktiež postačí stan. Zaujímavý je aj kemp v Kuchyni, kde sa nachádza priehrada vhodná na kúpanie s ponukou vodných športov. Potešiť by vás mohol aj kemp v Čunove.

Prečítajte si aj: Letná dovolenka na Slovensku pri vode? Toto sú tie najlepšie miesta

V Trnavskom kraji sa nachádza osemnásť kempov. Niektoré sú taktiež pri vodných plochách a kúpaliskách ako napríklad v Dunajskej Strede, v Galante, v Piešťanoch či Šintave. Vhodný kemp pre rybárov, turistov ale aj športovcov nájdete aj v Šamoríne.

Žilinský a Trenčiansky kraj

Až 32 kempov ma k dispozícií Žilinský kraj. Ten je veľmi obľúbený hlavne pre turistov a milovníkov prírody. Niekoľko ich nájdete v Liptovskom Mikuláši, v Demänovskej Doline, v Námestove, Pribyline, Trstenej či v Rajeckých Tepliciach. Takmer všade vás čakajú turistické atrakcie, jaskyne, lanovky, vodné plochy a športové aktivity. Tieto oblasti vám dokážu plnohodnotne nahradiť rodinnú dovolenku pri mori.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstoc.com/Jacob Lund
 

Trenčiansky kraj je na tom rovnako ako ten Bratislavský. Nachádza sa v ňom dvanásť kempingových miest. Naozaj krásne zátišie nájdete v Opatovciach, kde sa môžete tešiť na kúpanie aj rybolov. Kemp je tam novovybudovaný a zameraný aj na večernú zábavu. Veľmi zaujímavý kemp sa nachádza aj vo Vrbovciach, ktoré v prípade potreby ponúka aj prírodné ubytovanie. Za návštevu stojí aj kemp v Nitrianskom Rudne a na Zelenej Vode.

Nitrianky a Banskobystrický kraj

Kemp vhodný na rodinnú dovolenku sa určite nachádza v Jure nad Hronom. Ponúka vodné športy, parkovisko, ihrisko aj detské ihrisko. Podobne je na tom areál v Leviciach, Štúrove či v Podhájskej. Na svoje si prídete aj na Duchonke, kde to v lete hlavne vo večerných hodinách naozaj žije.

Prečítajte si aj: Turistické trasy na Slovensku, pozreli sme sa na ich náročnosť

Hlavne turisti, cykloturisti a agroturisti sa potešia kempom v Banskobystrickom kraji. Medzi mimoriadne obľúbený patrí kemp v dedine Tajov ako aj v Brezne. Ten má k dispozícií aj bazén a tenisové ihrisko. Navštíviť by ste mohli aj Dudince či Dolnú Strehovú.

Košický a Prešovský kraj

Druhým krajom s najvyšším počtom kempingových priestorov je práve Prešovský kraj. Nachádza sa ich tam až 31. Rybárčenie, cyklistiku a plávanie si môžete užiť na vodnej nádrži Veľká Domaša. Za zmienku a návštevu určite stoja aj miestne kultúrne pamiatky akými sú drevené kostolíky, bojisko Dukla ale aj prírodné zaujímavosti akým je prales Stužica. Príjemné prostredie ponúkajú aj priestory v Tatranskej Lomnici, v Haligovciach či v Betlanovciach.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstoc.com/Dmitry Galaganov
 

Veľa priestoru na stanovanie a autokemping ponúka aj Košický kraj, dokopy až 25 miest. Milovníci turistiky v Slovenskom raji by určite mali navštíviť Habrušice. V širšom okruhu môžete navštíviť aj Levoču a Spišský hrad. V prípade, že túžite po pláži a jazere, nevynechajte na svojich cestách Bielu Horu. Zastaviť sa môžete aj v Košickej Belej, v Kaluži či vo Vinnom pri Zemplínskej šírave.

Komentáre ( 0)