16. 11. 2017 07:00 | Reflex

Pre Mirku Luberdovú je mejkap nutné zlo. Prečo sa s ním cíti tak neisto?

Ambasádorka projektu HÝBSA sa vyznala, prečo je to tak.

Mirka Luberdová.
Mirka Luberdová. Foto: Reflex

Make-up mnohé ženy vnímajú ako synonymum sebavedomia a občas aj akúsi ženskú istotu. V prípade modelky Mirky Luberdovej, ktorá je ambasadorka projektu TV Markíza HÝBSA, platí presný opak.

Mladá mamička tvrdí, že keď má na tvári nanesené líčidla, necíti sa tak prirodzene ako bez nich. Patrí k tým ženám, ktoré pomaly začínajú make up odsúvať na druhú koľaj a pripomínať, že najdôležitejšia je krása vychádzajúca zvnútra.

Výrazné líčenie si nedáva ani do Telerána, kde pripravovala zdravé recepty.

Mirka je známa zdravým stravovaním už roky. Namiesto vyprážaných a ťažkých jedál konzumuje ľahšie stráviteľné suroviny. Jej jedálničiek tvorí z dvoch tretín čerstvá zelenina a ovocie.

V chladničke by ste našli aj ryby či morské plody. V policiach rôzne bezlepkové múky či ingrediencie ako pšeno či quinoa. A výber jedál prispôsobuje ročným obdobiam. Samozrejme všetko sa snaží mať lokálne. Avšak o spoju pleť sa nestará len zvnútra, ale aj zvonka.

Bez mejkapu môžete vidieť aj iné tváre

Tvár bez make-upu sa nebojí vystavovať na obdiv ani modelka Diana Hágerová. Rovnako ani kolegyňa Adriana Poláková či Adela Banášová. Keď nemoderuje, šetrí si pleť a na ulicu bez problémov vyjde tak, ako ju bán boh stvoril.

Nedávno za oceánom prekvapila aj speváčka Alicia Keys, ktorá vo svetle reflektorov a nablýskanej dokonalosti prehovorila bez štipky mejkapu. Hviezda odôvodnila, že začala byť chorá z diktátu spoločnosti - čo je pekné a čo nie. Už vraj nechce zakrývať nič. Svoju tvár, svoje myšlienky a ani svoju dušu.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z markiza