26. 02. 2021 09:30 | Zuzana Vanková

Prvý rozhovor s Dianou Hágerovou po pôrode: Ako to vyzeralo v sále počas pandémie

Dvojnásobná mamina si našla čas odpovedať na otázky, ktoré by možno iné maminy vynechali.

Diana Hágerová
Diana Hágerová Foto: Instagram/dihager

Napriek ťažkým časom, ktoré žijeme, sa láska vo svete nezastavila a jej sila, dúfajme, nikdy neutíchne. Dôkazom je aj neutíchajúci baby boom, ktorý „zasiahol“ aj (budúcich) Juraškovcov. Z Diany a Romana sa začiatkom februára stali dvojnásobní rodičia. K prvorodenej Izabelke im pribudol Tristanko.

Ako sa rodina má a ako si užívajú jeden druhého? Prečítajte si prvý rozhovor, ktorý nám poskytla šťastná mamina po pôrode.

Zdroj: Instagram/dihager

Na úvod taká jednoduchá otázka, ale práve táto otázka pomaly mizne z bežných konverzácií. Ako sa máte?

Zaklopem si hneď na úvod (klop-klop), bude to možno niekomu pripadať ako klišé, ale sme zdraví, takže sa máme dobre.

Ako sa cítiš ako dvojnásobná mamina?

Ešte si to celé nejako úplne neuvedomujem. Sme spolu v podstate doma pár dní a Romanko si zobral z práce voľno, aby tieto prvé chvíle trávil s nami. Všetko ide takto pekne prirodzene a ja sa veľmi teším, že mám takú úžasnú rodinu.

Mnohé ženy, ktorých čaká v týchto dňoch príchod bábätka na svet, určite zaujíma, ako vyzerá pôrod počas pandémie. Ty to vieš porovnať s pôrodom v bežný deň a v deň, kedy vyčíňa koronavírus.

Keby ma počas pobytu v nemocnici dvakrát netestovali a nemuseli sme mať rúška na tvárach, tak bolo vlastne všetko tak, ako si pamätám z minula. Cítila som sa v nemocnici dobre a na tom má zásluhu profesionalita a príjemný prístup celého personálu gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia nemocnice na Kramároch.

A nemala si väčší stres?

Priznávam, že som sa dopredu celej situácie obávala, nevedela som, čo a ako bude. Ale hneď ako sme prišli do nemocnice a išlo sa na vec, pod vplyvom pána doktora doc. Rusňáka, ktorý viedol pôrod a je neuveriteľný pohoďák, stres opadol a začala som sa sústrediť na iné veci.

Bol ti aj tentoraz Roman oporou?

Úplne úprimne, teraz som si uvedomovala Romankovu prítomnosť oveľa viac ako pri prvom pôrode. Veľmi mi pomáhal a bol presne takou oporou, akú som potrebovala. Keď bol Tristanko na svete, cítila som to tak, že cely pôrod bol naša tímová práca.

Zdroj: Instagram/dihager

Ako sa Izabelka „tvárila“ prvé dni po vašom príchode domov?

Izabelka bola a musím povedať, že stále je, veľmi nadšená, z čoho sa veľmi teším. Bračeka stále hladká, bozkáva, chce sa s ním držať za rúčku, chce ho na ruky (smiech), čo jej, samozrejme, nedovoľujeme. Pomáha aj pri prebaľovaní a keď maličký zaplače, ona hneď prvá letí, aby ho pomojkala.

Výber mena je téma, ktorá vždy každého počas tehotenstva zaujíma. Ako ste vybrali meno Tristan?

Hodiny a hodiny sme hľadali vo všetkých kalendároch sveta, mali sme 20 favoritov. Spravili sme bodovanie, potom hlasovanie, zostalo päť mien, víťaza sme vybrali náhodne z klobúka. (smiech) A teraz naozaj.

Dlho nás žiadne meno neoslavovalo, stále sme si však hovorili, že času na rozhodnutie je dosť. V jeden deň Romanko niekde zachytil meno Tristan, a tak sa nám páčilo a udomácnilo sa u nás, že už s nami bude navždy.

Už si dvojnásobná mamina, máš teraz iné skúsenosti, chceš robiť niečo inak ako pri Izabelke?

Nechávam tomu zatiaľ voľný priebeh. Čo viem, že bude určite inak, sú aktivity s bábätkom mimo domu. S Izabelkou som chodila na baby cvičenie aj plávanie, hneď ako to bolo možné. Vzhľadom na aktuálnu situáciu to tentoraz nebudeme môcť absolvovať rovnako.

Zdroj: Instagram/dihager

Je pravda, že mama sa pri druhom bábätku menej bojí a je sebavedomejšia?

Sú veci, pri ktorých som si istejšia, ale keďže každé bábätko je iné a zároveň človek nemôže byt pripravený úplne na všetko, môžu nastať aj situácie, ktoré prekvapia.

Ale priznám sa, že na Romankovi som si všimla, že je teraz oveľa viac v pohode ako prvýkrát. Takže zrejme to platí na mamu aj tatina.

Čo by si Tristankovi popriala do života?

Priala by som mu, aby bol zdravý, aby si vždy vedel nájsť dôvod na úsmev, aby bol zdravo sebavedomý a aby stále vnímal a cítil, že jeho rodina ho miluje a vždy tu bude preňho.

Myslíš, že teraz budú ľudia okolo teba riešiť svadbu alebo tretie dieťa? Vieš, vždy je okolie nespokojné... (smiech)

Ťažko povedať. Ja tieto otázky ľuďom nedávam (len kamarátom, keď sa vedome podpichujeme), takže sa do toho neviem vcítiť. Nechám sa prekvapiť.

Čo vtipné sa vám stalo za prvé dni?

Pre mňa bolo najvtipnejšie jedno z prvých prebaľovaní, keď sme prišli domov. Tristanko mi totiž ukázal klasickú scénu z filmu - ja prebaľujem, utieram a zrazu cítim niečo mokré. Fešák začal cikať a spravil takú parádnu fontánku, že ocikal mňa, seba aj celú zem a stenu okolo. Pri Izabelke sa mi niečo také, čuduj sa svete, nestalo.

Zdroj: Instagram/dihager

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z markiza