18. 08. 2013 14:58 | BRATISLAVA, myzeny.sk, zg

Týchto šesť viet pri hádke nesmiete vysloviť

A možno prídete samé na to, že hádať sa vlastne neoplatí.

hádka
hádka Foto: Shutterstock.com

Čas od času sa s partnerom poháda každá z nás. Nie je nič horšie, ako ostrá výmena názorov. No aj vedieť sa hádať je umenie a vždy si pri nej treba zachovať chladnú hlavu a ženskú dôstojnosť.

Existujú napríklad situácie a reakcie, ktorým by ste sa mali počas hádky vyvarovať. Nič neriešia sú to tzv. podpásovky. Ktoré sú to?

Chcem sa rozviesť!

V napätých chvíľach sa vám ukončenie vzťahu môže zdať ako jediné riešenie. Dobrá rada – vôbec na to nemyslite. A aj keď to viete vy aj váš partner, nie sú toto práve slová, ktoré sa berú ľahko naspäť. Ak túto vetu vyslovujete veľmi často, podkopáva vám to dôveru parnera vo vás samotnú.

Nie, nie som naštvaná ...

Hovorí sa, že ženy iné hovoria a iné si myslia. Ak túto vetu v návale zlosti poviete, opak je pravdou. Ak nedajbože ešte buchnete napríklad dverami, či po stole, partner si pomyslí svoje.

Emócie nemôžete potláčať, pretože škodíte sama sebe i vzťahu.
Emócie nemôžete potláčať, pretože škodíte sama sebe i vzťahu. Foto: Shutterstock.com
 
Je oveľa lepšie vyjasniť si alebo vyrozprávať veci. Aj keby z toho mala byť hádka. Veď ľudia sa hádajú pre blbosti, problémy riešia.

Si rovnaký ako tvoj otec!

Klasický príklad vety, ktorú by ste z úst nemali NIKDY vypustiť. Iba vtedy, keď ju vyslovíte ako poklonu.

Spomeňte si ako vám bolo, keď ste od partnera vypočula, že ste v niečom (rovnako negatívnom) "rovnaká ako tá tvoja matka". Je to rana pod pás a hlavne – nič nevyrieši. Ak budete partnerovi predhadzovať, že sa mu to úplne nedarí, dostane hádka iný rozmer a smer. A to sa len ťažko urovná!

Ty si taký zbabelec!

Nadávky sú pri hádke úplne mimo akúkoľvek "etiketu". Poukazujú na to, že sa z pokusu o konštruktívne riešenie sporu ste sa dostali do akejsi emocionálnej roviny.

A v nej už nebudete schopná vyriešiť vôbec nič. Nenechajte vlastné emócie zájsť až tak ďaleko, pretože by to váš vzťah mohlo veľmi poznamenať.

A teraz si ešte ku všetkému rozplakal naše dieťa!

Pokiaľ hádka prerastie do rozmerov, že u vášho potomka vyvolá plač, rozhodne za to nemôže len váš partner. Obaja ste na vine. Musíte sa vtedy upokojiť a hlavne - utešiť vašu ratolesť.

Výčitky a hádky nikam nevedú. Ak je už dieťa väčšie, rozhodne nemá cenu mu nahovárať, že mamička s oteckom sa nehádajú. Dieťa to veľmi dobre vie.
Výčitky a hádky nikam nevedú. Ak je už dieťa väčšie, rozhodne nemá cenu mu nahovárať, že mamička s oteckom sa nehádajú. Dieťa to veľmi dobre vie. Foto: Shutterstock.com
 
Treba mu však vysvetliť, že občasná hádka patrí ku vzťahu a vôbec to neznamená, že rodičia sa nemajú radi. A nedajbože nemáte radi jeho. Spor potom doriešte v pokoji, aby váš potomok videl, že je všetko v poriadku .

Všetko je len a len tvoja vina!

Táto veta ani nepotrebuje komentár. Máločo vo vzťahu je chyba len jedného z partnerov. Naučte sa priznať si svoj diel zodpovednosti za hádku, bude sa vám to riešiť o niečo lepšie.

Pri písaní týchto rád sme sa inšpirovali článkom na bety.cz. A ešte jedna rada na záver. Ak môžete, tak sa radšej hádke vyhnite alebo z nej zutekajte. S chladnou hlavou sa všetko dá zvládnuť ľahšie. Veď, ako sme už spomenuli, ľudia sa hádajú pre blbosti, veľké veci riešia.

hádka
Foto: Shutterstock.com
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy