Live
Sledujte NAŽIVO: Rokovalo konzílium odborníkov, venovali sa aj výhodám pre zaočkovaných
Sledujte tu
06. 05. 2014 07:00 | BRATISLAVA/redakcia Myzeny

Sexi úsmev: Vybieľte si zuby doma a zadarmo!

Prečítajte si rady našich babičiek, na ktoré sme zabudli.

Biele zuby, biely chrup
Biele zuby, biely chrup Foto: Internet

Ako oživiť hrivu, vybieliť úsmev alebo posilniť nechty? Vyskúšajte staré triky, ktoré fungujú už celé generácie!

Ktorá žena by netúžila po hodvábne pevných vlasoch, nádhernom úsmeve, vypnutej pleti bez vrások či prirodzene lesklých nechtoch... Skúste rady z čias našich babičiek, na ktoré dodnes ani celebrity nedajú dopustiť!

Zuby ako perličky. Aj vďaka jablku

Výdobytky dentálnej hygieny ponúkajú bielenie rôznymi modernými metódami, ale nie každému sú procedúry príjemné. Ako teda docieliť biely úsmev prírodnou cestou?

Zaraďte do svojho jedálnička jedlá, ktoré pomáhajú odstraňovať žltý povlak.
Zaraďte do svojho jedálnička jedlá, ktoré pomáhajú odstraňovať žltý povlak. Foto: TV Markíza
 

Raz denne jedzte jablko (mrkvu alebo zeler), ktoré svojím zložením odstraňuje nažltlé zafarbenie a zároveň prirodzene masíruje ďasná.

Medzi ďalšie potravinové bielidlá patria jahody a syr. Obsahujú prírodné kyseliny a enzýmy, ktoré zanechajú zuby belšie. Aby vám kyseliny nepoškodili sklovinu, je dobré vyčistiť si po jedle zuby pastou s fluoridom.

Trik našich babičiek? Kypriaci prášok, kloktanie peroxidu z lekárne, či čistenie zubov jedlou sódou. Tieto metódy sú agresívnejšie, ale vo frekvencii raz za mesiac si ich ženy pochvaľujú. Jedlú sódu, či kypriaci prášok pridajte na kefku s pastou a čistite zuby 3 minúty, odporúča portál doma.nova.cz

Pozor na sklovinu

Odborníci síce varujú pred popraskaním zubnej skloviny, ale každý má inú kvalitu zubov, takže tu všeobecný recept neplatí.

Kokosový olej lieči zubný kaz
Kokosový olej lieči zubný kaz Foto: Internet
 

Čo rozhodne neuškodí, je žutie mäty. Tá pri pravidelnom používaní tiež šetrne bieli a ako bonus budete mať aj svieži dych. Kokosový olej je obľúbeným fígľom modelky Mirandy Kerr. Zlepšuje pleť a pri čistení zubov kokosovým olejom dezinfikujete aj dutinu ústnu. Najskôr zuby vyčistite pastou a potom naneste na zuby olej a jemne krúžite kefkou.

Alebo skúste olej kloktať. Mliečna emulzia do seba absorbuje vírusy a baktérie, takže predídete povlaku a zubnému kameňu. Pomáha aj pri liečbe zápalov ústnej sliznice, ďasien jazyka aj pier.

Čo pre by ste si mali pre krásne biele zuby odpustiť?

Bohužiaľ to sú nápoje, ktoré často popíjame dennodenne - čierny čaj, káva, ďalej červené, ale aj biele víno, čučoriedky a iontové nápoje. Porozmýšľajte o náhradách. Podporné účinky má napríklad aj biely a zelený čaj. Pre krásny biely úsmev sa pokúste obmedziť aj cigarety.


VIAC Z My ženy