10. 06. 2014 15:33 | LOS ANGELES/ nt

Ženám nezáleží na dĺžke penisu, ale na niečom úplne inom!

Nová štúdia odhalila, ako vnímame mužské prirodzenie.

milenec, sex, veľké prirodzenie
milenec, sex, veľké prirodzenie Foto: Shutterstock.com

Nová štúdia o tom, ako vnímajú ženy mužské prirodzenie, prináša zaujímavé výsledky. Štyridsaťjeden žien si malo prezrieť 33 modelov penisov vytlačených v 3D. Ich veľkosti sa pohybovali od 10 centimetrov dlhých s 6,35 centimetrových obvodom, po dĺžku 22 centimetrov a obvod 17 centimetrov. 

milenec s malým prirodzením
Foto: Shutterstock.com
 

Zo štúdie vychádza, že ženy nezaujíma ani tak dĺžka penisu, ako jeho obvod. Keď si mali z modelov vybrať potencionálneho partnera na jednu noc, dbali viac na väčší obvod. Pri výbere dlhodobého partnera však uprednostnili penis priemernej veľkosti, a to 16 centimetrov. 

Penis s väčším obvodom môže počas styku viac pritlačiť klitoris k vagíne a skôr tak žene dopomôže k orgazmu. Na druhej strane, príliš dlhý penis môže žene spôsobovať bolesť. Výsledky výskumu zverejnil Shannon Leung, absolvent biológie na Univerzite v Kalifornii, počas stretnutia Association for Psychological Science v San Franciscu. 

milenec, sex, veľké prirodzenie
Foto: Shutterstock.com
 

Predchádzajúce štúdie o tom, či ženám záleží na veľkosti penisu, priniesli zmiešané výsledky. V roku 2012 štúdia tvrdila, že až 60 percentám z 300 žien nezáležalo na veľkosti prirodzenia. Ale priznali, že vyvrcholenie dosiahli skôr s mužmi s dlhšími penismi.

Mnohé výskumy sa opierali o obrázky a používanie termínov ako malý, stredný a veľký. Ale tieto pojmy môže každý vnímať inak, takže boli potrebné presné údaje o veľkosti. Preto Leung ukázal ženám 3D modely, s ktorými mohli manipulovať a mali presnejšiu predstavu.

Zaujímavá je aj druhá časť jeho štúdie. Každá žena mala 30 sekúnd skúmať jeden z modelov. Potom ho mali vhodiť do nádoby medzi ostatné. Po chvíli mali do nej nakuknúť a vytiahnuť model, ktorý predtým skúmali. Ženy si vo väčšine vybrali väčší model penisu, čo znamená, že máme vo zvyku preceňovať veľkosť mužského prirodzenia. Takže páni môžu byť spokojní, pretože ich "nástroje" vnímame v lepšom a "väčšom" svetle, ako v skutočnosti sú. 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy