19. 07. 2014 19:01 | BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Temné stránky all inclusive. Môže mať „hrozivé“ následky

Nie vždy je to najšťastnejšia voľba.

All inclusive
All inclusive

Sladké aj slané, ovocie aj zelenina, alko aj nealko nápoje všetkých farieb. A to všetko na jednom stole a nonstop. All inclusive dovolenky vám garantujú, že môžete zjesť, koľko vládzete. No čo vám negarantujú je, že po dovolenke budete vážiť rovnako, ako pred ňou. Ako si dopriať všetky dobroty bez strachu, že priberiete?

 

Ako deti nás učili, že sladkosti sa pred jedlom nejedia. Podľa niektorých odborníkov však práve takýto prehrešok často pomôže, aby sme nezošrotovali celý švédsky stôl. Základ je pravidelnosť stravy. Jedzte malé porcie a čo najčastejšie. Metabolizmus tak bude pracovať neprestajne a energiu z jedla aj lepšie spáli.

All inclusive
All inclusive
 

Rovnako pomáha stoly si najskôr poprezerať, až potom si naberať. No nie kopcovito, ale s rozumom.mSladkosti je vždy dobré jesť s čerstvým ovocím. Vďaka vláknine sa cukor rýchlejšie vstrebe do tela. A napriek vábeniu rôznych drinkov, dajte v rámci možností prednosť čistej vode.

Počuli ste už pojem Psychogénne jedenie? To je to, keď k vás k jedeniu nenúti hlad, ale váš mlsný jazyk. Zob sem, zob tam a tuk sa v tele hromadí. „V tomto prípade hmotnosti je to opačne ako s lyžovaním. Hore sa ide veľmi ľahko a dole sa ide veľmi ťažko," hovorí odborník na stravu Igor Bukovský.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy