05. 10. 2015 15:53 | BRATISLAVA/ nt

Trojuholník, srdce či štvorec: Toto o vás prezradí typ tváre

Tvar vašej tváre môže odhaliť základné osobnostné rysy.

shutterstock_220392916.jpg
shutterstock_220392916.jpg Foto: Shutterstock.com

Odborníci na čítanie z tváre sa domnievajú, že tvar vašej tváre môže odhaliť základné osobnostné rysy a zistiť, aký máte celkový prístup k životu. "Vaša tvár vždy niečo hovorí," hovorí expertka Jean Haner, autorka knihy The Wisdom Of Your Face, pre magazín Cosmopolitan.

"Z nejakého dôvodu ste sa narodili s istými črtami. Tvár je mapou vašej osobnosti, rovnako ako celý váš život," dodáva. Mnohí ľudia nemajú zreteľný tvar tváre, majú skôr taký mix ako napríklad oválna tvár zmiešaná s tvarom diamantu, ale väčšina z nás má okamžite rozpoznateľný tvar.

Diamantová tvár

Taylor Swift
Taylor Swift Foto: TASR
 

Majú ju napríklad speváčka Taylor Swift (25) či herečka Ashley Greene (28). Charakteristická je tým, že čelo a brada sú v strede širšie. "Človek s diamantovou tvárou rád prevezme kontrolu a chce, aby sa veci diali podľa neho. Orientuje sa tiež na detaily a vďaka tomu produkuje kvalitnú prácu," hovorí Haner pre Elle UK.Takíto ľudia tiež dobre komunikujú a prezícne narábajú so slovami.

Oválna tvár

Beyoncé
Beyoncé Foto: TASR
 

Ľudia s oválnou tvárou sú praktickí, metodickí a vo svojej kariére veľmi snaživí. Taká je aj speváčka Beyoncé (34), ktorej tvár je dlhšia ako širšia, čeľusť má užšiu ako lícne kosti.

"Sú tiež veľmi súcitní. Vedia hovoriť správne veci, takže sú vždy všade vítaní a obľúbení," hovorí Haner.

Trojuholníková tvár

Kelly Osbourne
Kelly Osbourne Foto: TASR
 

Príkladom takejto tváre je Kelly Osbourne (30). Má užšie čelo, ale široké čeľuste. Muži a ženy s takýmto typom tváre majú tendenciu byť umeleckí, kreatívni, citliví, ale aj výbušní. "Väčšinou chcú byť vo vedení a čím viac majú sa im zužuje čelo smerom k hornej časti hlavy, tým väčšiu kontrolu chcú mať nad vecami," hovorí Haner. Zvyčajne sú veľmi úspešní.

Štvorcová tvár

Sandra Bullock
Sandra Bullock Foto: TASR
 

Takýto ľudia sršia ostrovtipom a majú analytickú myseľ. Ako napríklad herečky Mena Suvari (36) či Sandra Bullock (51). "Sú vhodní na prevzatie veľkých projektov, keďže majú dobrú výdrž," hovorí Haner.

Srdcová tvár

Reese Witherspoon
Reese Witherspoon Foto: TASR
 

Je charakteristická širokým čelom a úzkou bradou. Má ju napríklad herečka Reese Witherspoon (39) či Khloe Kardashian (31). "Majú neuveriteľnú vnútornú silu, ale dokážu byť aj tvrdohlaví a dokážu sa dlho hnevať. Tiež majú veľkú výdrž, sú ctižiadostiví, veľmi kreatívni a majú silnú intuíciu," vysvetľuje Haner.

Obdĺžniková tvár

Lucy Liu
Lucy Liu Foto: Profimedia.sk
 

Takýto ľudia majú skvelé logické myslenie. Patrí medzi nich napríklad aj herečka Lucy Liu (46). "Sú dobrí plánovači a nie často hovoria o svojich pocitoch. Toľko všetko riešia, až to v nich spôsobuje vnútorné napätie ktoré musia nejako odbúrať, najlepšie prácou," hovorí Haner.

Okrúhla tvár

Ginnifer Goodwin
Ginnifer Goodwin Foto: TASR
 

Je charakteristická širokou líniou vlasov a plnšími tvarmi pod lícnymi kosťami. Takýto ľudia sú dobrosrdeční a milí, vždy sú u nich na prvom mieste iní. Nevýhodou je, že to robia tak často, že potom nedostávajú to, čo oni potrebujú. Tento typ mentality totiž môže prilákať narcistických ľudí.VIAC Z My ženy