27. 12. 2015 10:30 | BRATISLAVA/ KAMzaKRASOU.sk, Vladka

Pravda o „friends with benefits“ vzťahoch

Mať vzťah bez podmienok a iných potrieb môže ukrývať veľa hrozieb, preto si dajte pozor na možné zlyhanie.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com/ bezikus

Kamarát s výhodami. Znie to zaujímavo, vzrušujúco a zakázané. Veď práve to zakázané ovocie chutí najlepšie. Ale všetko veľké ukrýva nejaké klady aj zápory. V tomto prípade je na negatívnej strane hlavne nebezpečenstvo z vybratia si nesprávnej cesty či zlomeného srdca.

Dohodou takéhoto vzťahu je: hlavne nezáväzne, veď ide len o sex!

Občas v našich životoch naozaj túžime nič necítiť. Chceme byť strhnutí len vášňou a hormónmi, bez akýchkoľvek záväzkov a citových búrok. Avšak mať vzťah bez podmienok a iných potrieb môže ukrývať veľa hrozieb, preto si dajte pozor na možné zlyhanie.

Uistite sa, že obaja ste na tej istej rovine

Ak chcete predísť zlomenému srdcu alebo minimálne veľkému sklamaniu či zraneniu, tak buďte k sebe otvorení. Pekne postupne si vysvetlite, prečo by ste radi praktizovali takýto druh vzťahu. Čo od toho očakávate a čomu by ste sa radšej vyhli. Komunikácia je dôležitá aj na ujasnenie si pravidiel.

Žiadne rande, kvety či prechádzky nočným parkom. Treba si hneď na začiatku dohodnúť, ako často a kde sa budete stretávať. Hlavne si dávajte pozor a nezačnite si niečo s bývalým nápadníkom alebo kolegom. Tam by ani čaro zakázaného neprinieslo chcenú úrodu.

Nezačnite takýto vzťah s niekým, koho máte aj skutočne radi

Poučte sa z cudzích chýb, nič dobré z toho nevzíde. Ak je váš priateľ s výhodami človek, s ktorým snívate o romantických prechádzkach či romantickej večeri, tak vám zaručene hrozí citová pohroma. Aj keď je skvelý pocit tráviť s danou osobou intímne chvíle, verte, že tie budú pre vás ešte prázdnejšie a city ešte ubolenejšie.

Samozrejme, že aj s neznámym vám hrozí postupné zamilovanie sa, ale je omnoho väčšia pravdepodobnosť, že ukončíte tento vzťah s touto osobou s hrdosťou a úsmevom na tvári.

Môžete nám veriť, že aj keď s ním budete mať sex, nepresvedčíte ho, aby to pokračovalo do vzťahu. Pocity eliminujte na minimum a vášeň na maximum. Len takto to dopadne dobre a nie zle.

Uvedomte si, že nemusíte byť jediná

Buďme realisti, presne toto je tá najväčšia výhoda neformálneho vzťahu. Muž vám nemusí byť verný a kľudne sa môže stretávať s niekoľkými ženami. Práve preto sa neustále chráňte nielen antikoncepciou, ale aj prezervatívom.

Pre zdravé fungovanie priateľstva s výhodami je potrebné, aby ste flirtovali a stretávali sa aj s inými mužmi. Dodá vám to určitý nadhľad a o to viac budete pripravená na prípadný koniec, pretože podobné vzťahy ako rýchlo začínajú, aj končia.

Fantázii sa medze nekladú

Ak ste v normálnom vzťahu boli v sexuálnych otázkach ,,skúpa na slovo", teraz nadišiel váš čas prezentovania sa. Keďže ide len o sex, diskutujte o ňom. Všetko, čo vás doposiaľ lákalo, ale hanbili ste sa vyskúšať, vyskúšajte. Že zažijete trápnu situáciu? Nevadí, aspoň sa spolu zasmejete. Konečne nastanú situácie, kedy môžete bez ostychu zistiť svoje hranice a naopak objaviť svoj skrytý talent.

Odsudzujú vás za to? Nepočúvajte ich

Niektorí ľudia môžu byť veľmi kritickí k vášmu špeciálnemu vzťahu. Avšak vždy ide len o uhol pohľadu. To, čo nie je správne pre nich, môže byť to najsprávnejšie pre vás. Ide predsa o váš život, myslite preto predovšetkým na vlastné šťastie.

Nezabúdajte, že akonáhle niečo nebude fungovať, vždy je tu možnosť ,,rýchlej spiatočky". V nezáväznom vzťahu vám nikto nebude vyčítať rozchod. Tobôž nie ten bezbolestný, ktorý by ste mali čakať.Len z toho priateľského hľadiska sa vopred uistite, že váš „kamarát" je šťastný a v poriadku.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy