04. 01. 2016 11:30 | VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Jednoduchá reč tela, pre ktorú sa do vás nikto nezamiluje. Nemusíte o nej vedieť

Ako si teda nájsť lásku a neodstrašovať opačné pohlavie svojimi chybami?

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com/ solominviktor

Hľadáte toho pravého, ale nikto si vás nevšíma a vy už začínate byť frustrované? Môžete robiť chyby, o ktorých ani neviete. Ide o vašu reč tela. Píše DailyMail.

U mnohých ľudí je problém ten, že sú citovo nedostupní. Chránia sa tak pred tým, aby im niekto ublížil. Má to však potom dopad na ich milostný život.

Expert na randenie a vzťahy James Preece vysvetľuje, ako ľudia klamú samých seba, že sú takto šťastnejší, ale nikdy to tak úplne nie je.

"V skutočnosti majú okolo seba vystavaný múr, ktorý ich síce chráni, ale bráni im prežívať všetky tie radosti, emočné prežitky z lásky k druhej osobe," hovorí.

"Môžete byť akokoľvek láskyplný zvnútra, ale keď to nedáte najavo, je ťažké nájsť si osobu, ktorá im dá takú lásku, akú potrebujú," vysvetľuje Preece.

Ako si teda nájsť lásku a neodstrašovať opačné pohlavie svojimi chybami? K negatívnej reči tela rozhodne patrí hrbenie sa, prekrížené ruky, neustále sťažovanie sa či negatívne komentovanie.

Ako vlastne vyzerá citovo nedostupný človek? "Citovo nedostupní ľudia môžu vyzerať veľmi sebaisto, často sú úspešní v rôznych oblastiach života, ovládajú svoje emócie. Ale pokiaľ ide o otvorenosť ľuďom, sú rozpačití a boja sa, ako ich reálne ja budú vnímať ostatní," hovorí James.

Preece varuje, že také aplikácie na randenie nie sú pre citovo nedostupných single ľudí veľmi vhodné. "Zistia, že je jednoduchšie filtrovať, zviesť a predstierať, že je niekto iný. Je jednoduchšie schovávať sa za niekoho iného, aby ste sa pokúsili zaplniť prázdnotu vo svojom živote," tvrdí.

Ak sa považujete za citovo nedostupného človeka, ľahko to môžete zmeniť. "Nebojte sa hovoriť aj o pozitívnych pocitoch, keď sa budete cítiť dobre a šťastní," radí James.

Podľa experta budete prekvapení, ako rýchlo budú ľudia z vášho okolia na túto zmenu reagovať. Spočiatku to môže byť desivé, ale postupne sa budete cítiť prirodzenejšie a šťastnejšie. "Nemusíte búrať múr, ktorý ste si okolo seba vystavali. Stačí na ňom vytvoriť okno," dodáva James.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy