28. 04. 2016 16:13 | WISCONSIN/al

Bola som kostra. Tia pre anorexiu krvácala z nosa a bolelo ju celé telo

Mladá Američanka teraz o svojom probléme hovorí otvorene, nahráva videá a varuje všetkých ľudí.

Untitled-3.jpg
Untitled-3.jpg

Anorexia je mentálna porucha príjmu potravy, ktorou trpí veľké množstvo ľudí. Patrí medzi nich aj 22-ročná Tiara Rain DeHaan-Palubiak, ktorá istý čas, ako sama povedala, vyzerala ako kostra. Porucha ju takmer zabila. Mladá Američanka teraz o svojom probléme hovorí otvorene, nahráva videá a varuje všetkých ľudí. Táto choroba ju tak zničila, že často krvácala z nosa, bolelo ju celé telo, trpela migrénami a stratila menštruáciu.

Bola posadnutá počítaním kalórií a obmedzovala sa vo všetkom jedle. Teraz je Tia v poslednom ročníku na University of Wisconsin a život jej zachránil vysokoškolský poradca. Zasiahol práve včas, keď mala Tia len 36 kíl a ničila sa ďalej. Začalo sa to všetko vo februári 2013, keď za deväť mesiacov schudla 20 kíl. Keby mala predtým 130 kíl, tak jej blahoželáme. Ona však bola normálna štíhla 50-kilová baba.

Takto vyzerá teraz

I #love you to the & back. #lilsis

Fotka uverejnená používateľom Tia(ra) Rain (@tiatravels1994),

Celý jej problém sa vraj začal už v detstve, keď sa jej rodičia rozviedli, mama sa znova vydala a zomrel jej otec. O tom všetkom rozpráva vo svojich videách. Dnes je už Tia v poriadku, ale keď raz niekto trpel anorexiou, je to už na celý život. Varuje všetkých ľudí, aby neskončili ako ona, lebo v mladučkom veku sa mohol jej život navždy skončiť.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy