04. 07. 2016 10:03 | BRATISLAVA/ nt

Odpovede na to, čo sa stane s vaším telom, keď ste dlho bez sexu

O dôsledkoch nedostatku sexu sa vyjadril Dr. Mark Lawton z britskej Asociácie pre sexuálne zdravie.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: shutterstock.com/ gpointstudio

Sex nám robí dobre nielen fyzicky, ale aj psychicky. Ide o zdraviu prospešnú činnosť a rovnako sa na našom zdraví odrazí, keď ho dlho nemáme. O dôsledkoch nedostatku sexu sa vyjadril Dr. Mark Lawton z britskej Asociácie pre sexuálne zdravie. Píše screengist.com.

1. Nie, nebudete tam dole užšia

To, že by sa žene pri absencii sexu zúžila pošva, je len mýtus, ktorý vyvracia aj Lawton. "Ak má žena po dlhšom čase sex a zdá sa jej, že je priúzka, ide len o stres. Je dôležité pred stykom relaxovať. V opačnom prípade sú zo stresu svaly stiahnuté a môže to byť bolestivé," hovorí lekár.

2. Depresia a úzkosť

Počas a po milovaní sa v tele uvoľňujú endorfíny, čo výrazne znižuje riziko depresie a zlepšuje náladu. Pri nedostatku sexu sa naopak u ľudí prejavuje mrzutosť, náladovosť a pocity úzkosti, ktoré často vedú až k depresiám. Aj štúdia dokázala, že ľudia, ktorí mali sex pravidelne, lepšie reagovali na stres.

3. Pokles libida

Nízky sexuálny apetít vedie k poklesu hormónov v tele. Tie majú na svedomí napríklad sexuálne túžby a chute, takže síce nebudete takí nažhavení, ale o to viac sa to odrazí na vašej psychike. Hlavne u mužov sa nízka hladina testosterónu prejavuje pomerne nepríjemne.

4. Vnímanie bolesti

Život bez sexu so sebou prináša aj zvýšenú citlivosť na bolesť a jej vnímanie. Pre ženy môže byť sex po dlhšom čase nepríjemný, dokonca až bolestivý.

5. Erektylná dysfunkcia

Pokles testosterónu v tele môže viesť k erektylnej dysfunkcii. Podľa istej štúdie, muži, ktorí mali sex raz týždenne, majú väčšiu pravdepodobnosť, že sa dostavia problémy s dosiahnutím erekcie.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy