21. 07. 2016 14:46 | BRATISLAVA/ Marína Dobošová

Zdravý ako BUKovský: Tri zaručené tipy na chudnutie!

„Radšej kus ovocia a pohár vody, ako by ste mali vypiť pohár ovocnej šťavy.“

Igor Bukovský
Igor Bukovský Foto: Archív Igora Bukovského
Vitajte pri sledovaní tretej časti našej letnej webovej relácie Zdravý ako BUKovský. S doktorom Igorom Bukovským v nej každý týždeň rozoberáme témy týkajúce sa zdravej výživy, štíhlej línie či búrania zaužívaných mýtov. Ak vás zaujíma vaše zdravie - ste na správnom mieste.

Dnes máme na programe leto. V dňoch, keď sa teplota šplhá nad tridsať stupňov sa nám neráči napchávať sa rezňami s majonézovým šalátom. Naopak, telo si prirodzene pýta menej potravy a túži po čerstvom ovocí a zelenine. Je to preto príležitosť na nový štart. Keď chceme zmeniť naše stravovacie návyky, poďme do toho práve teraz. Využime leto na reštart.

Ako by mal vyzerať náš jedálniček v lete? Ako na nás pôsobí blahodarné slnečné žiarenie a prečo môžu miznúť alergie a zápaly? Pozrite si video!

 

V týchto mesiacoch sú trhoviská plné čerstvého ovocia za prístupné ceny. Čo keby sme si tak urobili ovocný detox na odľahčenie organizmu?

„Ja som povedal, že treba konzumovať najskôr zeleninu a až potom ovocie. Väčšina ľudí v našej kultúre je viac orientovaná na ovocie ako na zeleninu, no zo  zdravotného hľadiska je pre nás zelenina vhodnejšia. Preto by som detox čisto na ovocí, a už vôbec nie na odšťavenom, neodporúčal. Lisovaním alebo centrifugovaním ovocia totiž získate roztok fruktózy, ktorý nie je dobrý. Ja už dvadsať rokov hovorím - zjedzte radšej kus ovocia, pomaranč či jablko, a vypite k tomu pohár vody, ako by ste mali vypiť pohár jablkovej šťavy. Smoothie je zas iná kategória, tam ostane všetko z toho, čo sme tam vhodili, no aj v tomto prípade by mala prevažovať zelenina a nie ovocie,“ vystríha doktor Bukovský.

Aké sú tri zaručené tipy na chudnutie doktora Bukovského? V akej publikácii sa nachádzajú všetky jeho zaručené triky a odporúčania na jednom mieste? Nechajte sa inšpirovať a pozrite si video!

 

Čo by nemalo chýbať na našom letnom tanieri? „Treba využiť ponuku zeleniny a ovocia a jesť menej mastných jedál. Ja som bývalý závodný plavec, reprezentant Československa a všetky letá som trávieval na kúpaliskách v hodinách tvrdého tréningu. Vždy sme sa nechápavo pozerali na rady ľudí pred bufetom, ktorí čakali na pečené či grilované mäso. Ako to len mohli v tej horúčave jesť? Leto je totiž obdobie, ktoré nás úplne prirodzene formátuje k tomu, aby sme jedli ľahšie. Aj keď sa módou stali grilovačky, kde sa po západe slnka vypije kadečo. Dokonca aj ľudia, ktorí sú nastavení na kontrolu stravy, po pohári vína strácajú zábrany,“ dodáva Igor Bukovský.

A čo pohyb? Dá sa vôbec v týchto horúčavách zaradiť pohyb? Doktor Bukovský má nekompromisnú odpoveď. Pozrite si video!

 

Ďalšia časť našej webovej relácie Zdravý ako BUKovský na vás čaká vo štvrtok, 28. júla na našom webe.

Gizka (po)radí opäť! Poradňa našej televíznej svokry pokračuje...

Krásna Betty prehovorila o Adamcovi: Koleso šťastia už o týždeň! Akú bude mať čokoládová kráska úlohu na pľaci súťaže?

Toto musíte mať: Najlepšie darčeky sezóny! Poznáte lepšie – a zábavnejšie – miesto pre život ako je Horná Dolná? Ukážte to.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy