19. 08. 2016 18:30 | BRATISLAVA/Teleráno, zg

Čo robí mužov atraktívnejšími? Nie sú to iba svaly, hoci sú dôležité

Treba sa starať aj o pokožku, a to nielen z vonka, ale aj z vnútra.

Ilustračná snímika.
Ilustračná snímika. Foto: wavebreakmedia/shutterstock.com

Muži sú rozdielni od žien. Nielen fyzicky, ale aj postojom k životu. Jedno však majú spoločné - keď starnú, začínajú byť z toho nervózni. Koža nie je pružná, pribúdajú vrásky a vek sa prejaví aj na postave. O tom, ako sa zbaviť nežiadaných vrások na tvári, sme vás už informovali. Teraz vám ponúkame návod na to, ako aj keď nie ste mladík, urobiť zo seba atraktívneho muža.

Starnutia sa podľa fitness trénera Martina Šmahela netreba báť. Zdôrazňuje, že muži aj v zrelšom veku nemusia mať ochabnuté svaly. Dôležitý je ako sa im venujú. Treba sa starať aj o pokožku, a to nielen z vonku, ale aj z vnútra.

"S cvičením sa dá začať v každom veku. Záleží od toho ako sa tomu postavíme. Musíme chcieť, nie musieť, ale hlavne vedieť, prečo chceme takúto premenu absolvovať. Samozrejme, najdôležitejší je cieľ a motivácia," vysvetľuje Šmahel.

Neexistuje nemôžem, nedá sa, nemám čas

V rôznych fázach života sa však musíme cvičeniu prispôsobiť niektoré veci - jedálniček, pohyb a nezačínať "hurá" systémom.

"Rozhodujúce je ako začnete v prvých fázach drieť. V mladosti to dokážeme robiť bez veľkých negatívnych následkov, ale s najväčším nasadením. Neskôr už treba začínať postupne a s pomalými krokmi, aby si telo na to zvyklo," zdôraznil.

Martin Šmahel.
Martin Šmahel. Foto: Teleráno
 

Dôležitá je pravidelnosť. Ak však muži nemajú čas a žijú v nepravidelnom režime, aj tu má Šmahel riešenie. Podľa jeho slov existujú typy cvičení, ktoré sú síce intenzívne, ale treba si na ne zvyknúť. A trvajú iba pár minút, ale treba ich cvičiť každý deň.

"Treba sa do toho postupne dostať a cvičenie zaradiť do akéhokoľvek režimu. V tejto fáze neexistuje nemôžem, nedá sa, nemám čas. Opakujem - motivácia je najdôležitejšia. Musíme si ujasniť prečo to robíme a stanoviť si dlhodobý cieľ. A keď ho dosiahneme, udržať si to," tvrdí.

A čo by mal začať robiť chlap po štyridsiatke? Odpoveď nájdete vo videu

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy