25. 10. 2016 17:00 | TALIANSKO/ nt

Odmietla chemoterapiu, aby mohla porodiť. Dcérke nechala po smrti krásny list

Dnes 11-mesačné dievčatko prišlo o svoju mamu.

Elena obetovala život pre dcérku
Elena obetovala život pre dcérku Foto: Facebook/ Elena Furlan
Chcelo to veľa odvahy a tú 36-ročná Elena Furlan z talianskeho mestečka Tricesimo mala. Lekári jej diagnostikovali nádor na mozgu. Keď otehotnela oznámili jej, že rakovina ovplyvňuje aj jej maternicu a pri liečbe by nedokázala donosiť zdravé dieťa. Elena tak chemoterapiu odmietla a stála tvrdo za tým, že jej dieťa musí žiť. Píše kidspot.com.au.Po prvom ultrazvuku oznámila lekárom: "Ako by som mohla zabiť toto maličké bezmocné dieťa. Nie, moje dieťa musí žiť."

Elena vydržala celých deväť mesiacov a priviedla na svet zdravú dcérku. Maria Vittoria sa narodila v novembri minulého roka. Na Eleninom Facebooku nájdete množstvo krásnych fotografií šťastnej matky s jej dcérkou. 

Bojovali sme ako levy a vyhrali sme

Na žiadnej zo snímok na Facebooku nepostrehnete smútok, ktorý Elena musela vo vnútri cítiť. Vedela, že rakovina sa rozšírila do celého tela. Elena podľahla zákernej chorobe v nemocnici len nedávno. Spolu s manželom napísala 11-mesačnej dcére srdcervúci list, ktorý jej otec prečíta, keď už bude dosť stará na to, aby jeho obsah pochopila.

Stálo v ňom:

"Vybrala si si ma napriek všetkým lekárskych teóriám a proti všetkým očakávaniam. Tvoja viera vo mňa mi dokázala, že som bola špeciálny človek. Milujem ťa, moje dieťatko. Ty a ja sme bojovali ako levy a vyhrali. Vyhrali sme všetko.

Moja láska, odkedy si prišla, začala som žiť. Niekedy som si myslela, aké smutné by bolo, keby si tu nebola, pretože inak by som nevedela, čo v skutočnosti znamená žiť a milovať niekoho nadovšetko.

Milujem ťa dcérka, milujem tvoj úsmev, milujem keď ti spievam veselé piesne bez toho, aby som sa za svoj spev hanbila, milujem ťa bozkávať. Mám rada tvoje malé krôčiky a víťazstvá. Nekonečne ťa milujem,".

Chce to veľa sily a statočnosti, aby ste sa vzdali života pre niekoho iného. Elena ukázala, že nie je nič silnejšie ako materská láska.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy