11. 02. 2017 07:00 | BRATISLAVA/ Reflex

Buchla dverami na petržalskom byte a teraz žije rozprávkový život

Dievča ako z katalógu si dokázalo skrotiť celý svet na obraz svojich vlastných predstáv.

Buchla dverami na petržalskom byte a teraz žije rozprávkový život
Buchla dverami na petržalskom byte a teraz žije rozprávkový život Foto: Reflex

Odvážnym patrí svet a Slovenka Mimi Candi Pelikan je toho jasným dôkazom. V petržalskom byte si na stenu zavesila nástenku, kde si pripínala svoje priania a sny, lenže nie preto, aby sa na nich len nečinne dívala. Každý jeden dokázala premeniť na realitu, o ktorej by sme si mnohí netrúfali ani len snívať. Mimi však v správnom čase zamkla svoj byt a vykročila snom v ústrety.

Dievča ako z katalógu si dokázalo skrotiť celý svet na obraz svojich vlastných predstáv. Možno aj preto povýšila svoj život v bratislavskej Petržalke na exotickejší level a jedného dňa sa odsťahovala s kamarátkou na opačnú stranu zemegule.

"Keď sme si kupovali letenky a presťahovávali sme sa s tou Katkou na Bali, tak sme si zabookovali hotel iba na jednu noc. My sme sa tam sťahovali a nevedeli sme vôbec, čo bude a dnes žijem svoj sen," hovorí so smiechom Mimi.

Odvaha a túžba po dobrodružstve - to sú esencie, ktoré Mimi nikdy nechýbali. Hoci jej život často pripomínal len šťastnú náhodu, opak je pravdou. Kľúčom k šťastnej náhode je totiž poctivé a dlhodobo plánované snívanie.

"Ja som nástenkový typ v tom zmysle, že čo si človek zaumieni, musí mať jasne pred sebou. Môžete si to napísať do zošita, môžete si to zapísať do svojej pamäte, ale nikdy to na vás nebude tak očividne pozerať a pripomínať sa vám, ako keď to máte na tej nástenke. Takže môj byt bol v tej dobe oblepený všelijakými lístočkami, fotkami toho, čo chcem mať, čo chcem vidieť, čo chcem zažiť," opisuje mladé dievča.

O čom sa ale ani Mimi nesnívalo bolo, že Bali sa stane jej druhým domovom. A aj taliansky manžel bol akosi mimo nástenku. Pravdou ale je, že aj toto jej vyšlo na jednotku. "Nehovorím, že je dokonalý muž, ale momentálne pre mňa spĺňa všetky náležitosti toho dokonalého," hovorí.

Keď sme už pri tých pochvalách, tak čo hovorí on na svoju slovenskú manželku? "Niekedy skrátka nemáte slová, ktoré by to vyjadrili. Samozrejme, že ju milujem. Najmä kvôli tomu aká je. Pre tú krásu, čo má v sebe. Mám len otca, mama mi zomrela v ten istý rok, keď sme sa spoznali a aj on je z nej nadšený," hovorí Fabrizio Candi.

Od začiatku tak bolo jasné, že toto celé sa mohlo skončiť len rozprávkovou svadbou. "Veľkou zaujímavosťou je, že sme mali 13 národností na svadbe z rôznych kútov sveta, čiže urobiť to tak, aby tí ľudia sedeli pri stoloch medzi sebou tak, aby si rozumeli, dokázali jesť jedlo, ktoré im bude chutiť, aby porozumeli aj tej zábave, tomu programu, toto bolo najnáročnejšie," hovorí Mimi.

Pri toľkej láske to však nakoniec nebol žiadny problém. Tam, kde je láska, sa ľahko nájde aj kompromis. Možno aj preto má tento slovensko-taliansky pár predovšetkým indonézsku domácnosť. "Musíme sa im prispôsobiť. Oni majú skoro 300 ceremónií do roka. Za ten rok je to strašne veľa. Stále niečo oslavujú, posväcujú, vidíte rôzne sprievody. Je to nádherné. A či už si postavíte nový dom, prenajmete, kúpite novú motorku, otvárate novú reštauráciu, prevádzku, firmu, tak u nás sa robí kolaudácia, u nich vám bez hinduistického posvätenia nič neotvoria. Je to niečo, čo vás pohltí v tom zmysle, že začnete veriť nielen, ktorú majú, ale aj energiám, ktoré na tom Bali sú. Keď chcete spolužiť s tými domácimi, je veľmi príjemné takým spôsobom držať s nimi," dodáva Mimi.

Až sa človek pýta, či je možné ešte v takomto živom sne stále o niečom snívať. "Skôr mať takéto rodinné zázemie, byť na tom Bali, ale stále objavovať ten svet. To ma nikdy neopustilo a našťastie som si našla manžela, ktorý je tiež rovnako zanietený do cestovania a toto nás drží," uzavrela.

 
VIAC Z My ženy