14. 02. 2017 18:40 | NEW YORK/reuters

Netradičná módna prehliadka: Žiadne dokonalé telá, ale ženy, ktoré pretrpeli to najhoršie

Na móle bez akýchkoľvek ostychov a dodalo im to veľký kus sebavedomia.

modelka.jpg
modelka.jpg

Zákerná choroba ako rakovina si nevyberá. Je jej jedno, komu zničí život. Dôležité ale je nepodľahnúť a bojovať v každej situácií. Dôkazom sú aj tieto ženy.

Počas New York Fashion Week predviedla módna návrhárka Dana Donofree svoju kolekciu. Táto kolekcia bola ale niečim odlišná. Na móle sa nepredvádzali modelky s dokonalou postavou, ale ženy, ktoré si už počas svojho života pretrpeli dosť. Všetky trpeli zákernou chorobou, rakovinou prsníkov.

V tento večer zahodili všetky svoje trápenia a na mólo vystúpili sebavedomé ženy, aj keď poznačené jazvami. Niektoré o svoje prsníky kvôli chorobe prišli, ale nevzdali sa a preto sa zapojili do tejto prehliadky. Aj samotná návrhárka si tým prešla, preto sa rozhodla navrhnúť látky, ktoré sú ideálne na bolestivé miesta žien.

"Cítila som sa silná, veľmi silná, pretože som už bola unavená z toho, ako som sa cítila trápne, že mám rakovinu a nemám jedinú ženskú vec, akou sú prsia," povedala jedna z modeliek.

"Či mám prsia alebo nie, stále som žena," dodala druhá.

Dana Donofree, ktorá prišla o prsia kvôli rakovine vo veku 27 rokov priznala, že jej motiváciou sú jej klientky.

"Príbehy, ktoré sa dozvedám od týchto žien sú neuveriteľné. Teší ma, ako mi povedali, že poprvýkrát od operácie sa cítili krásne. Keď počúvam tieto slová, som presvedčená, že robím správnu vec," povedala.

Výťažok z prehliadky bol venovaný charite na boj proti rakovine.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy