21. 02. 2017 17:40 | BRATISLAVA/ Reflex

Majka rodila v relácii Baby Boom. Pol roka od pôrodu má jej príbeh nečakané pokračovanie

Od pôrodu prešlo už vyše šesť mesiacov. Aby sme zistili, ako sa má mladá mamička s Mathiasom teraz a čo má nové, vybrali sme sa za ňou domov.

Majka rodila v relácii Baby Boom. Pol roka od pôrodu má jej príbeh nečakané pokračovanie
Majka rodila v relácii Baby Boom. Pol roka od pôrodu má jej príbeh nečakané pokračovanie Foto: Reflex

Rozhodli sa porodiť pred televíznymi kamerami. Jedna zo žien nášho nového programu, 21-ročná slobodná mamička, si z toho ale ťažkú hlavu nerobila. Ako sa nám zdôverila, rozhodla sa tak, lebo sa bála, že ak by rodila mimo kamier v inej nemocnici, z pôrodu by taký zážitok nemusela mať. Jej príbeh sme sledovali od samotného začiatku. Keď sme sa k nej po pol roku vrátili, zistili sme, že jej príbeh má pokračovanie, aké by nikto nečakal.

Mária má 21 rokov. S partnerom sa stretla v Česku počas brigády, no späť na Slovensko sa už vrátila s bábätkom v brušku. Oporou pri pôrode jej bola mama, keďže sama Mária s otcom dieťaťa z istých dôvodov netúžila ostať.

Od pôrodu prešlo už vyše šesť mesiacov. Aby sme zistili, ako sa má mladá mamička s Mathiasom teraz a čo má nové, vybrali sme sa za ňou domov.

Aký je to podľa Márie pocit, byť prvýkrát matkou? "Je to ten najúžasnejší pocit na svete. Keď si žena prežije všetky tie bolesti a za to dostane takýto dar, tak je to fakt krásne. Je to aj dosť ťažké, pretože tá matka vlastne nevie, čo s tým dieťaťom. Prvé mesiace plakával pre úplne všetko. Trvalo mi dosť dlho, kým som prišla na to, čo Mati chce. Niekedy to ešte ani teraz neviem, fakt mi tá mama pomôže s tým," hovorí Mária.

"Majka ako prvorodička moc toho o bábätku nevedela. Z teórie vedela, ale tá prax je zase iná," hovorí Máriina mama.

"Idem na výchovu intuitívne, pretože na to nestačí ani kniha. Každé dieťa je úplne iné. Najnáročnejšie je to v tom, pochopiť to dieťa, že čo vlastne vyžaduje, aby nebolo nejakým spôsobom nechtiac zanedbané," hovorí mladá mamička.

Mária momentálne žije s matkou a svojimi mladšími súrodencami v garsonke. Ako je možné, že si všetci v takom malom priestore nelezú na nervy? "My sme si už nejako zvykli. Ja som v podstate šťastná aj keď sme natlačení. Človek sa má aj s kým porozprávať, tak je to väčšia sranda, keď sme tu viacerí," hovorí.

A čo otec dieťaťa? "Na matrike nebude meno otca, pretože u mňa je to akoby som ho ani nepoznala," povedala Mária tesne po pôrode v relácii Baby Boom. A ako je to dnes?

"Ja som dala na Facebook pár fotiek, však ako každá mamička a on to videl, pozrel si to a potom mi napísal a odvtedy sme sa nejako začali zhovárať o tom všetkom. Prišiel za nami, bol šťastný a bolo mu to ľúto, že nebol s nami celú tú dobu. Uvidíme, ako to pôjde. Hlavne, aby bol s nami celé tie roky, keď bude Mathiasko vyrastať. Rozmýšľali sme už aj o spoločnom bývaní, tak hádam nám to vyjde. Hľadáme teraz nejaký byt," dodala Majka.

 


Komentáre ( 0)


VIAC Z My ženy