26. 02. 2017 19:00 | MARTIN/TV Markíza

Zdenka vážila 240 kíl. Boli sme pri jej zásadnej premene

Upozorňujeme, že zábery nie sú vhodné pre maloletého diváka a citlivé povahy.

Pani Zdenka pred operáciou.
Pani Zdenka pred operáciou. Foto: TV Markíza

Jej snom je mať 130 kilogramov. Ak to chce dosiahnuť, musí schudnúť ešte štyridsať. Mladá žena zo Záhoria vážila pôvodne bezmála štvrť tony. Rozhodla sa pre radikálnu zmenu. A jej súčasťou bolo aj odstránenie obrovskej časti brucha. Náš štáb bol pri tom. Upozorňujeme, že zábery nie sú vhodné pre maloletého diváka a citlivé povahy.

Pani Zdenka (35) dobre vie, že to prehnala. Jej najlepším priateľom sa stala chladnička. Až zdvihnutý prst ručičky osobnej váhy ju prinútil niečo robiť. „Pôvodne som vážila 240 kíl a schudla som na 213. A vtedy mi to brucho ovislo," priznala sa.

Spočiatku sa jej nechcel nikto ujať. „Viac nemocníc som oslovila, kde ma väčšinou odmietli, ale našla som pána primára Homolu, ktorý sa rozhodol, že mi pomôže," povedala nám Zdenka.

Operácia trvala tri a pol hodiny. „Operácia išla dobre. Teraz závisí od toho, aký bude pooperačný stav. Ako sa pacientka z toho pozviecha. A potom tá radosť, ktorú pacientka zažije, keď sa uvidí," vyjadril sa lekár.

Odvážna pacientka už život nechce brať na ľahkú váhu. O týždeň sa za Zdenkou - teraz už ľahšou o 28 kilogramov - vyberieme do nemocnice znova.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy