15. 03. 2017 06:00 | BELEHRAD/jd

Po pôrode upadla do kómy. Po siedmich rokoch konečne uvidela dcérku

Mnohí považujú jej prebratie z kómy za zázrak.

Malé dievča sa teší z prítomnosti svojej maminy.
Malé dievča sa teší z prítomnosti svojej maminy. Foto: Facebook/ Unterstützung für Danijela Kovacevic

Mnohí hovoria o zázraku. Rodina Danijely Kovacevic zo Srbska žiari šťastím. Konečne sa po rokoch liečby a nádeje tešia zo svojej dcéry a matky. Mladá Danijela sa po siedmich rokoch prebudila z hlbokého bezvedomia. Prekvapila tým najmä lekárov. O dojímavom príbehu píše Daily Mail.

Danijela upadla do kómy, keď mala len 18 rokov. Po náročnom pôrode dcéry Mariji prekonala ťažkú otravu krvi. Jej srdce prestalo biť na 30 minút a to spôsobilo poškodenie mozgu. Dostala však druhú šancu. Lekári ju udržali pri živote a verili, že sa raz prebudí. Najviac si to želala jej malá dcéra. Mama ju totiž nikdy nemala možnosť vidieť.

Marija má sedem rokov a jej fotky ukazujú, ako veľmi mamu ľúbi. Každý deň zamieri po škole rovno do nemocnice a trávi s ňou veľa času. „Rozosmieva ju a nevzdáva sa nádeje, že si ju raz mama pritúli," opísal Marijino odhodlanie rodinný priateľ. Zatiaľ sa o ňu starajú starí rodičia.

Danijela sa síce prebrala, no svoj boj ešte ani zďaleka nevyhrala. Teraz ju čaká náročná rehabilitácia na klinike v Nemecku. Dostala sa do bodu, kedy dokáže v rukách udržať tablet a pero. Tento progres je výsledkom dlhej terapie, ktorá sa zameriava na rozvoj reči a fyzickej kondície.

„Je to malé zotavenie, no Danijela je na tom oveľa lepšie ako predtým," vysvetľuje jej otec. „Pribrala a viac si uvedomuje veci okolo nej. Reaguje, smeje sa a vie sa aj nahnevať," dodáva hrdo.

Na lekárov nemajú peniaze

Rodičia mladej Srbky teraz bojujú s financiami. Záleží im na tom, aby ich dcéra mohla plnohodnotne žiť. Chýbajú im však peniaze. Liečba je drahá, a preto sa rozhodli založiť zbierku. Potrebujú ešte 50-tisíc eur. Všetci veria, že sa im peniaze podarí vyzbierať a smutný príbeh Danijely a jej dcérky bude mať šťastný koniec.


VIAC Z My ženy