26. 04. 2017 16:49 | VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Šokujúci prípad. Oholila sa v oblasti bikín a takmer prišla o nohy

Bývalá šéfkuchárka absolvovala 21 operácií a lekári jej povedali, že už možno nikdy nebude chodiť.

Šokujúci prípad. Oholila sa v oblasti bikín a takmer prišla o nohy
Šokujúci prípad. Oholila sa v oblasti bikín a takmer prišla o nohy Foto: Profimedia.sk

Štyridsaťštyriročná Dana Sedgewick skoro prišla o nohy aj o život po tom, ako sa oholila v oblasti bikín. Napriek tomu, že použila úplne nový holiaci strojček, chytila nebezpečnú infekciu a skončila v kóme. Išlo o nekrotizujúcu fasciitídu - baktériu, ktorá rozožiera kožu a podkožné tkanivo. Píše The Sun.

Bývalá šéfkuchárka zo Sheffieldu na juhu Yorshire absolvovala 21 operácií a lekári jej povedali, že už možno nikdy nebude chodiť. S podporou manžela Matthewa (47) a jej troch detí Megan (18), Freyi (14) a Klary (9) sa zotavila.

profimedia-0330249954.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

"Rovnako ako mnoho iných žien, aj ja som chcela mať upravenú oblasť bikín. Takže som si ju rýchlo oholila novým holiacim strojčekom. Ale už počas víkendu som sa necítila dobre a všimla som si malý pupienok na mojich slabinách, ktorý stále krvácal. Myslela som si, že ide o obyčajnú vyrážku z holenia. Netušila som, že by ma to mohlo stáť život," povedala.

Danino utrpenie sa začalo v máji 2012. Dva dni po holení mala závraty a pociťovala nevoľnosť. Navštívila svojho praktického lekára, ktorý jej predpísal antibiotiká. Neskôr si však na nohe našla krvavú červenú vyrážku. Skolabovala a previezli ju do nemocnice. V tom čase už mala nohy pokryté čiernym hnilým mäsom.

Dana takmer prišla o život
Dana takmer prišla o život Foto: Profimedia.sk
 

Chirurgovia bojovali desať dní, aby Dane zachránili nohy. Prerezali až sedem centimetrov kože, aby odstránili infikovanú kožu a nahradili ju kožou z chrbta.

Britka dostala sepsu, smrteľnú otravu krvi a lekári jej dávali len 30 percentnú šancu na prežitie. Zlyhali jej obličky a srdce sa jej zastavilo štyrikrát. Aby zvýšili Dane šance na život, uviedli ju do kómy. Trvalo štyri roky, kým sa dala opäť dokopy.

Šokujúci prípad. Oholila sa v oblasti bikín a takmer prišla o nohy
Foto: Profimedia.sk
 

Čo je to nekrotizujúca fasciitída?

Ide o závažnú, ale zriedkavú bakteriálnu infekciu, ktorá postihuje tkanivo pod kožou, okolité svaly a orgány. Prezývajú ju aj mäsitá choroba, hoci baktérie nepožierajú mäso. Uvoľňujú toxíny, ktoré poškodzujú okolité tkanivo. Choroba môže prepuknúť aj po malom zranení ako je napríklad malý rez a môže rýchlo postupovať. Ak sa včas nerozpozná, človeku ide o život.

Príznaky infekcie:

- intenzívna bolesť úmerná poškodeniu pokožky

- vysoká teplota podobná ako pri chrípke

- po niekoľkých dňoch prichádza opuch a začervenanie v poškodenej oblasti

- hnačka a vracanie

- tmavé škvrny na koži, ktoré sa zmenia na hnisavé pľuzgiere


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy