10. 06. 2017 07:00 | BRATISLAVA/ prozeny.blesk.cz

Takýto bude otec podľa znamenia, v ktorom sa narodil

Prečítajte si, aký bude otec vašich detí.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Marcos Mesa Sam Wordley/shuterstock.com

Otcovská výchova a prístup k deťom závisí okrem iného aj od toho, v akom znamení sa muž narodil. Niektoré muži majú jednoducho už od hviezd dané, že budú lepší otcovia ako ostatní. Píše prozeny.blesk.cz

BARAN

Otcovia narodení v znamení Baran sú v neustálom pohybe. Šport je im blízky a svojimi deťmi, najmä synmi, dokáži otestovať akúkoľvek športovú aktivitu. Zdá sa, že im ide skôr o aktívny vzťah medzi dieťaťom a otcom než o dlhé diskusie a filozofické úvahy o zmysle života. Niekedy sú otcovia Barani netrpezlivý a niekedy nemajú veľa času. Najlepšia cesta, ako upútať ich pozornosť je vytiahnuť ich na bicykel či na futbal.

BÝK

Otca Býka v prvom rade zaujíma, aby bola rodina zabezpečená a až potom s ňou trávia čas. Keď si ale konečne všimnú, že sa deťom venujú málo, nastúpi pocit viny. Ten si začnú kompenzovať dávaním darčekov. Jedna vec je ale istá: ako otcovia sa vždy snažia, aby mali ich deti všetko, čo potrebujú.

BLÍŽENCI

Otcovia v znamení Blížencov sú takmer vždy zaneprádznení, a to aj keď sú doma. Nájdete ich čítať noviny, neustále prepínať kanály v televízii alebo telefonovať s priateľmi, susedmi a kolegami. Sú aktívni, zábavní a múdri. Keby mali čas, a ten skoro nikdy nemajú, tak by svojim deťom pomohli s vedeckými projektmi, matematikou alebo vetným rozborom. Ale vždy sú na svojich potomkov nevýslovne hrdí.

RAK

Otcovia Raci sú rodinné typy a veľmi radi trávia čas so svojimi deťmi. Tie si budú určite raz pamätať, ako im čítali rozprávky, ako sa s nimi hrali, kým zaspali. Zakaždým deťom pofúkajú bolestivé miesto, zalepia odreninu na kolene a dajú im pusu. Otcovia v tomto znamení chodia s deťmi radi na výlety, radi im varia, pretože ich to baví.

LEV

Ide o typ otca, pre ktorého sú deti celý jeho život a malý zázrak. Rád sa nimi pochváli kamarátom, radi s nimi chodia kamkoľvek, kde sa môžu predviesť, aké deti sa im podarili. Milujú oslavy a narodeniny, pretože radi dávajú darčeky, ktorými ukazujú silu svojej lásky. Sú na svojich potomkov hrdí a vždy ich išpirujú svojimi činmi.

PANNA

Otcovia v znamení Panna sú veľmi praktickí, ale niekedy až priveľmi kritickí. Vždy sa budú zaujímať hlavne o to, čo deti priniesli domov zo školy a zakaždým budú kontrolovať, či si umyli zuby. Milujú organizovanie čohokoľvek a vždy budú povzbudzovať detský intelekt. Hádanky, vedecké experimenty - to je to, čo si budú ich deti pamätať.

VÁHY

Sú veľmi spravodlivé a vyrovnaní otcovia. Majú charizmu, rozdávajú úsmevy a milujú spoločnosť. Ich štýl výchovy je zodpovedný, ale sú viac kamarátmi než vychovávateľmi. Sú milujúci, súcitní a snažia sa vždy porozumieť potrebám svojich detí a nájsť v nich to najlepšie.

ŠKORPIÓN

Bývajú veľmi intenzívni a niekedy trochu sarkastickí. Len ťažko pred nimi deti udržia tajomstvo, vždy všetko odhalia. A pokiaľ by ich deťom chcel niekto ublížiť, koleduje si o poriadny problém. Ich deti sú vďaka nim disciplinované, poslušné, pretože im idú príkladom. Niekedy je pre deti ale ťažké získať si ich dôveru, pokiaľ ich sklamú.

STRELEC

Deťom sa snažia vo výchove poskytnúť predovšetkým kvalitu. Sú múdri a niekedy až priveľmi idealistickí. Pravdepodobne s deťmi zažívajú veľa zábavy a nadšenia, chodia s nimi na výlety a dovolenky, najčastejšie do exotických miest. S blízkymi chcú zdieľať svoju lásku k dobrodružstvu a cestovaniu. Ich deti majú často pocit, že nájdu odpoveď na všetky ich otázky.

KOZOROŽEC

Sú silní a stabilní ako skala. Praktickí, disciplinovaní a dôslední vo všetkom, čo robia. Od svojich detí očakávajú, že už odmalička sa budú správať ako miniatúrni dospelí, že budú rešpektovať starších a že budú vždy poslúchať. Niekedy však môžu deti "znehodnotiť" materiálnymi darmi, ktoré sú ale skôr symbolické. V niektorých chvíľach môžu pôsobiť nedostupne, ale deti sa na nich môžu vždy spoľahnúť.

VODNÁR

Sú priateľskí, ale niekedy lietajú v oblakoch. Ich postoj k životu je radostný, rozumný a prirodzený. Ich deti budú ohromený širokým spektrom záujmov a tiež jeho liberálnym postojom. Otcovia v znamení Vodnár bývajú často nekonvenční, excentrickí. Preto si o nich deti niekedy myslia, že sú nespoľahliví alebo nepredvídateľní, čo v nich môže vyvolať nepochopenie.

RYBY

Títo otcovia sa môžu správať nerozhodne a mierne zmätene. Často sú zaneprázdnení prácou a žijú vo svojom vlastnom imaginárnom svete. Na druhej strane sú oddaní svojim potomkom a snažia sa, aby mali poholdný život. Nikdy nezvyšujú hlas na svoje deti, bez ohľadu na to, ako veľmi neposlúchali.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy