11. 07. 2017 09:00 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Ukážeme vám trendy plavky tohto leta. Návrat zažíva kúsok z Baywatchu

Nebojte sa farieb ani strihov. Tohtoročné trendy sú totiž mixom 20-tych, 30-tych aj 80-tych rokov.

Ukážeme vám trendy plavky tohto leta. Návrat zažíva kúsok z Baywatchu
Ukážeme vám trendy plavky tohto leta. Návrat zažíva kúsok z Baywatchu

Leto je v plnom prúde a s ním aj plavková sezóna. Tento rok je veľmi štedrý a výber naozaj široký. Zisťovali sme, aké sú tohtoročné trendy a čím môžete zvýrazniť postavu, prípadne zakryť nedostatky.

Nebojte sa farieb ani strihov. Tohtoročné trendy sú totiž mixom 20-tych, 30-tych aj 80-tych rokov. Základom sú pastelové jemné farby doplnené výraznými.

"Bikiny, ktoré môžu byť spojené pásikmi a viacerými, zdobenie, kamienky, chochvalce, ktoré trčia. Môžu to byť farebné verzie, geometrické potlače, či kvetinky alebo telové, ktoré pôsobia akoby dáma bola nahá," povedala stylistka Andrea Ziegler.

Podľa jedného zo slovenských výrobcov plaviek sú Slovenky odvážne a rady experimentujú.

"Najväčší hit tohto leta je určite háčkovaná čipka v kombinácii s trojuholníkovými plavkami, zvýrazňuje ženskosť, jemnosť a zároveň je sexy," povedal Marián Glett.

"Tie čipkované sú neskutočne sexy, podľa mňa hit tohto leta. Ja preferujem pohodlné. Mám ich nespočetné množstvo. Je ich strašne veľa. Na každý deň mám iné plavky, niekedy to mením aj dvakrát," pochválila sa Lucia Mokráňová.

Keď chcete byť neprehliadnuteľné, siahnite po maskáčovej alebo neónovej, prípadne jedno aj druhé dokopy. Novinkou sú 3D plavky, ktoré ženám s menším poprsím dodajú sebavedomie.

"Nemajú vypchávku zvnútra, ale 3D efekt na košíkoch, našívané kvety vyrábané ručne našívané, aby vytvorili 3D efekt," vysvetlil Marián Glett.

Tento rok sa vrátil trend aj takzvaných baywatch plaviek, čo sú celé vykrojené plavky, ktoré umožnia nohám krásne vyniknúť.

"Tie čo majú kratšie nohy si ich môžu predĺžiť. Sú to plavky, ktoré zakrývajú viac tela, keď máme kilo navyše, majú rôzne výrezy, nepôsobia tuctovo, ale rafinovane. Veľmi trendové sú na jedno rameno, ale netreba zabúdať, že to môže byť vidieť," povedala Ziegler.

Pre pánov s vyšportovanou postavou sa vrátili slipové plavky, ktoré zvýraznia telo. Stále sú moderné aj trenkové a dlhšie kraťasové plavky. Pri nich si však dávajte pozor na materiál.

"Aby bol rýchloschnúci. Môžu byť jednofarebné červené, modré, prípadne aj vzory geometrické, aj kvetinkové, podľa toho, aký ten muž je," dodala stylistka.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy