18. 07. 2017 16:30 | INVERNESS/ nt

Rodila cisárskym rezom. Lekár porezal hlavičku bábätka

O záveroch vyšetrovania prípadu nevedia rodičia nič ani po roku.

Rodila cisárskym rezom. Lekár porezal hlavičku bábätka
Rodila cisárskym rezom. Lekár porezal hlavičku bábätka Foto: Profimedia.sk

Dcérka Emmy Edwards Karmen z Inverness bude mať nepeknú pamiatku celý život. Nad uchom sa jej ťahá niekoľko centimetrov dlhá nepekná jazva. Tá jej ostala na hlavičke po tom, ako ju lekár porezal pri cisárskom reze v júni 2016. Píše Daily Mail.

Zhrození mladí rodičia podali žiadosť o prešetrenie britskému úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Ten teraz dospel k záverom, ale Emma tvrdí, že im o ničom nedali vedieť.

profimedia-0300795543.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

"Nič sa neurobilo a nikdy nás nekontaktovali," hovorí Karmenin starý otec Robert Edwards. Mamička Emma tvrdí, že je celou udalosťou traumatizovaná a že o jej dcéru nebolo v nemocnici dobre postarané už od začiatku.

profimedia-0300795539.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Tvrdí, že od začiatku nevedela, čo s ňou budú v nemocnici robiť. Najskôr jej povedali, že bude rodiť cisársky rezom, lebo dieťatko je veľké. Potom povedali, že bude rodiť normálne. Neskôr jej zase oznámili, že pôjde na sálu a znovu to zrušili. Mladá mamička netušila, čo s ňou teda bude.

profimedia-0300795542.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

O tretej ráno jej praskla voda, a tak sa s manželom ponáhľali do nemocnice. Pôrodnej asistentke povedala, že už jej odtiekla voda a že má bolesti, ale neprezreli ju. Vykonali jej cisársky rez. Keďže dieťatko bolo pripravené prísť na svet prirodzenou cestou, už bolo v inej polohe.

profimedia-0300800267.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Chirurg mu tak zarezal do hlavy. Novonarodenému dievčatku zašili hlavu až na druhý deň, pretože čakali, kým z iného mesta príde plastický chirurg.

Nemocnica tak tvrdí, že ich pacientka neoboznámila s tým, že už jej praskla voda.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy