22. 08. 2017 10:58 | BRATISLAVA/zg

Štyri výhody ranného milovania

Za polhodinu dokonca spálite nemalé množstvo kalórií.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: altafulla/shutterstock.com

Väčšina párov sa miluje večer alebo v noci. Odborníci však poukazujú na to, že by sme mali dať šancu sexu aj počas iných častí dňa. Čo tak napríklad ráno?

Intimita na vrchole

Celú noc ste strávili bok po boku, nemáte na sebe veľmi veľa toho oblečeného, ste zababušení v teplých perinách, prebúdzate sa, nemáte ani vyčistené zuby a posledných pár hodín ste vedľa seba pochrapkávali a slintali na vankúš. A stále cítite túžbu milovať! Len máločo je tak intímne, ako sex za úsvitu. Ľudia sú zraniteľní, neskrývajú sa a predstierajú.

Láska po vašom boku

Stáva sa vám, že občas sa prebudíte ráno skôr ako váš partner a chvíľu sa pozeráte, ako po vašom boku spokojne spí. Vtedy si určite v duchu poviete, aké ste mali šťastie, že ste pre seba našli takéhoto úžasného človeka. Tieto chvíle sú tak krásne a človek pri nich cíti veľmi veľa lásky a tiež túžby. Pokúste sa zobudiť partnera a ukážte mu, čo cítite sladkým milovaním.

Žiadna veľká námaha

Teraz trochu praktických rád. Niekedy vynaložíte veľa úsilia na to, aby ste "prehovorili" partnera na milovanie. Ale ráno to až taká námaha nie je. Pokiaľ ste v posteli, nevyžaduje sa po vás žiadna veľká fyzická aktivita. Proste sa pomilujete. Nič viac.

Dokonalý začiatok dňa

Vedci ranný sex veľmi chvália. Je známe, že milovanie je skvelým prostriedkom, ktoré dokáže poriadne zlepšiť náladu. A to zrovna nie je od veci - usmievať sa už od zobudenie, pretože váš mozog "pláva" v tých správnych hormónoch a nejaký stres si vás tak ľahko nenájde.

Bez telocviku

Keď si s partnerom užijete polhodinku milovania, pokojne zabudnite na rannú rozcvičku. Za týchto 30 minút sexu muži spália asi 120 a ženy okolo 90 kalórií. A čo si budeme nahovárať? Milovanie je určite príjemnejšie ako napríklad sady a ľahy, píše bety.cz

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy